تناسب اندام

تمرینات پا چرا مهمند ؟

خانوم ورزشکاری در حال انجام تمرین با بک صورتی

اولین نقاطی که از اندام یک نفر می بینیم بالاتنه و میان تنه اوست و بیشترین تاثیر را درظاهر و تناسب اندام دارد . برای همین گاهی پایین تنه که بیشتر پاها را شامل می شود نادیده می گیریم . اما بدن یک کل منسجم است و درنهایت تمام بدن به زیبایی کلی کمک می کند .تناسب داشتن بالا تنه و پایین تنه برای شکیل به نظر اومدن بسیار مهم است اما تمرینات پا غیر از اهداف زیبایی و ظاهری ، برای حفظ تعادل هم مهم است . پس ببینیم چرا تمرینات پا مهم است ؟

چرا تمرینات پا مهم است ؟

 

معمولا خوش تیپ به نظر اومدن اولین و مهم ترین هدف ما از انجام ورزش های فیتنس است و بی تعارف هدف سلامتی در درجه دوم قرار می گیرد ، هرچند که این هدف ثانی خود به خود مرتفع می گردد . به همین دلیل ، اکثر برنامه های تمرینی مخصوصاً بر روی تمرین بازوها و سینه شما تمرکز دارند.

البته برخی از ورزشکاران یک روز در هفته را برای کار روی پاهای خود اختصاص می دهند . اما ممکن است فرد احساس کند که در حال حاضر به اندازه کافی پاهای خود را تمرین داده  و آن را رها کند . و یا زمانی که یک جلسه تمرین را در هفته از دست می دهیم و یا تایم کمتری برای تمرین داریم احتمال حذف آتیم تمرینی پا بیشتر است .

ورزشکاری در باشگاه در حال تمرین پرس پا

با گذشت زمان ، این تمرینات نامتعادل ورزشی می توانند باعث آسیب یا درد شوند.  این فقط در پاها معنی ندارد ، بلکه می تواند به دلیل عدم تعادل عضلانی ، کمر را نیز درگیر کند .

۱ –  عدم تعادل بدن

پاهای شما دارای گروه های عضلانی با اندازه قابل توجه هستند که کارهای خاص حرکتی را انجام می دهند . اینها فعالیتهایی مانند راه رفتن ، دویدن و خم شدن است.  بنابراین ، اگر غالباً فراموش می کنید که تمرینات خاصی را برای پاها در نظر بگیرید ، دیر یا زود متوجه عدم تعادل در بدن می شوید . روشی که این مشکل اغلب نشان می دهد به صورت آتروفی عضلانی است که به تدریج می تواند کارهای فوق را دشوارتر و دشوارتر کند.

The-Best-Leg-Exercises-to-Build-a-Strong-Core

۲ –  مشکلات فیزیولوژیکی

عدم تعادل فقط در سطح فیزیکی اتفاق نمی افتد .  با توجه به جنبه فیزیولوژیکی بدن ، بدن شما شروع به درک مشکلات مختلف به دلیل عدم تمرین می کند .  از این نظر ، متوجه خواهید شد که جدای از جنبه زیبایی ، قرار دادن پاها در تمرینات برای سلامتی بسیار مهم است.

بیشتر تمرینات پا شامل تقویت عضلات است. از آنجا که گروه های عضلانی پا بسیار بزرگ هستند ، این کار مستقیماً بر تولید تستوسترون در بدن شما تأثیر می گذارد .  اگر روی پاهای خود کار نکنید ، تولید هورمون بسیار تحت تأثیر قرار می گیرد.

Quadriceps-femoris-muscle

۳ – تناسب اندام و زیبایی

درست است که در ناه اول بالاتنه به چشم می آید و کمتر پاها در زیبایی اندام مورد توجه قرار می گیرد اما پس از لحظاتی حتما تناسب داشتن بالاتنه و پایین تنه با هم در زیبایی کلی بدن تاثیر بسزایی دارد . بنابراین علاوه بر دلایل سلامتی ، در زیبایی اندام نیز تمرین دادن پا بسیار مهم است .

ورزشکاری در حال تمرین پشت پا

به یادگیری پاهای خود در تمرین ادامه دهید

اجازه ندهید عدم آگاهی یا نگرش منفی در جنبه مهمی از تناسب اندام شما مانند ورزش پاها تأثیر بگذارد.  بهتر است از یک متخصص حرفه ای مشاوره بگیرید .

یک متخصص تناسب اندام می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه تمرینی متناسب با نیازهای شما ، و شامل تمام مناطق مختلف بدن شما شود. وقتی احساس می کنید انرژی لازم را ندارید ، یک مربی خوب می تواند با انگیزه به شما کمک کند.

همچنین در شروع کن بخوانید : علت در کف پا

حجیم کردن پای لاغر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *