مجله تخصصی ورزشی | شروع کن | Shorokon | لاغری، تناسب اندام و بدنسازی

برای کاهش وزن چه مقدار کالری مصرف کنیم ؟

37

کاهش وزن هنگامی که از چند مفهوم اصلی مطلع باشید ، کار نسبتاا ساده ای است.  نسبتا رو بگذارید رو حساب اراده و مولفه های دیگر که در ادامه خواهیم گفت . کلید کاهش وزن مصرف کالری است .  اما سوال اینجاست : برای کاهش وزن هر روز چند کالری می سوزانید ؟ در این مطلب سعی کرده ایم اصولی در مورد کالری سوزی و کاهش وزن ارائه کنیم

کالری چیست و چه ارتباطی با تناسب اندام دارد؟

میزان انرژی موجود در خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها با واحد کالری بیان می‌شود. برای کم کردن وزن، باید میزان کالری دریافتی شما کمتر از میزان کالری‌ای باشد که می‌سوزانید. بسته به مقدار وزنی که می خواهید از دست بدهید و بازه زمانی که می خواهید اینکار را انجام دهید ، کمبود کالری ممکن است متفاوت باشد .

بهتر است اهداف دست نیافتنی و یا بسیار کمال گرایانه را برای خود تعیین نکنید.  چراکه می تواند منجر به ناامیدی شود و در نهایت باعث شود شما روند کار را به طور کامل کنار بگذارید .برای رسیدن به تعادل کالری لازم نیست که گرسنگی بکشید و کافی است فقط برخی از تکنیک های ساده مانند محدودکردن کربوهیدرات ها را اعمال کنید.

three-delicious-donuts-with-parcel-pink-background

کالری سوزی برای کاهش وزن

هنگامی که کالری سوزی را بیش از حد بلند پروازانه تنظیم کنیم ، مشکلاتی به هممراه خواهد داشت . خستگی مزمن می تواند اصلی ترین مشکلی باشد که می تواند واقعاً بر سبک زندگی یک فرد تأثیر بگذارد .  توصیه می شود که کاهش وزن در یک بازه زمانی طولانی تر از طریق تغییر عادت ها ، و نه از طریق یک رژیم سخت که کوتاه مدت باشد ، اتخاذ شود . کم آبی بدن ، فقر مواد معدنی و ویتامین ها ، بیماری کلیوی و قاعدگی نامنظم نیز می تواند از عواقب رژیم های سرسخت و مقطعی باشد .

برنامه های رژیم سخت و کوتاه مدت برگشت دارد . اکثر رژیم های معجزه آسا که تبلیغات آن را همه جا می بینیم در طولانی مدت پایدار نیستند.  این عوامل می توانند متابولیسم شما را در کوتاه مدت تغییر دهند.  یعنی اگر رژیم را قطع کنید ، حتی افزایش وزن بیشتری خواهید داشت.

دختری در حال خوردن سبزیجات با کارد و چاقو با توضیح متنی در عکس

برای کم کردن یک کیلو روزانه چند کالری بسوزانیم ؟

وقتی صحبت از تعیین میزان کالری لازم برای سوزاندن هر روز کالری برای کاهش بافت چربی می شود ، عملی ترین کار این است که بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ کالری در روز بسوزانید . این یک هدف ساده و قابل دستیابی است .
کم‌کردن وزن به میزان ۷۰۰ گرم در هفته یعنی کم‌کردن حدود ۱۰۰۰ کالری از غذای روزانه و لذا اگر به روال معمول روزانه به مقدار ۳۰۰۰ کالری مصرف می‌نمائید اگر بتوانید این مقدار را تا حد ۲۰۰۰ کالری در روز کاهش دهید، فقط در عرض ۷ روز ۷۰۰ گرم لاغر خواهید شد . اما برای نتیجه گرفتن رژیم غذایی باید با فعالیت بدنی همراه باشد . در مورد افراد کم تحرک ، رسیدن به این هدف پیچیده تر خواهد بود ، زیرا آنها به غذای کمتری نیاز دارند.

غذاهای مختلف با کالری های مختلف درج در تصویر

برای کاهش وزن چی بخوریم و چی نخوریم ؟

علاوه بر پروتکل های غذایی ، یک سری مواد ارگونرژیک نیز وجود دارد که می تواند به بدن شما کمک کند تا کالری بسوزانید و میزان متابولیسم آن را افزایش دهید .

 

قهوه

بر اساس مطالعه ای ، مصرف کافئین به طور منظم با کاهش وزن بیشتر و گرسنه نشدن طولانی تر  همراه است. به همین دلیل ، توصیه می شود که قهوه را در رژیم غذایی خود به عنوان راهی برای اکسیداسیون چربی ها مصرف کنید.

ادویه

همچنین قرار دادن غذاهای پرادویه در وعده های غذایی خوب است .  این ادویه ها ترکیبی است که به غذا طعم تند می بخشد ، باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و می تواند به شما کمک کند تا به راحتی وزن خود را کاهش دهید.  به خاطر داشته باشید ، این زمانی است که در یک غذای کم کالری باشد .

زنی روی ترازو و توضیح متنی در تصویر

پروتئین

پروتئین در عین افزایش سوخت و ساز بدن باعث کاهش اشتها می شود . برای هضم پروتئین نیاز به انرژی زیادی هست  و سوزاندن کالری را افزایش می دهد . کالری سوزی و کاهش وزن نیاز با مصرف موادی که  پروتئین دارند اتفاق می افتد .

نوشیدنی های قندی نخوریم

مغز ما کالری دریافتی به حالت مایع را مانند کالری دریافتی جامد تشخیص نمی‌دهد؛ بنابراین با وجود دریافت کالری از نوشیدنی‌های قندی پیامی برای کاهش دریافت کالری از منابع دیگر صادر نمی‌کند.

 

مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید

مصرف کمتر کربوهیدرات ها برای کاهش وزن بسیار موثر است. رژیم های کم کربوهیدرات اشتهای شما را کاهش می دهند و به طور خودکار کالری کمتری دریافت می کنید. ساده ترین کاری که می شود انجام داد خوردن کربوهیدرات های باکیفیت، غنی از فیبر و تمرکز بر مواد خوراکی کامل است

tape measure and water and diet food, weight loss and detox conc

در نهایت اصلی ترین نسبت کالری سوزی و کاهش وزن

برای کاهش وزن هر روز کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید بسوزانید . نکته اصلی در کاهش وزن این است که هر روز کالری بیشتری نسبت به میزان کالری دریافتی مصرف کنید . قبل از شروع به وزن کم کردن مقدار وزنی که می خواهیم کم کنیم را بدانیم .

از طرف دیگر ، انجام هر روز ورزش بدنی کاملاً اساسی است . فعالیتهایی که از قدرت عضلانی استفاده می کنند هنگامی که هدف کاهش وزن باشد بسیار موثر هستند . می توان با استفاده از وسایل ورزشی ساده و ارزان مانند حلقه ، طناب و کش در منزل با صرف کمترین هزینه و وقت در هر مکانی حتی در منزل ورزش کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.