مجله تخصصی ورزشی | شروع کن | Shorokon | لاغری، تناسب اندام و بدنسازی

پنج اشتباه متداول در حرکت شنا

46

اگر نگاهی دقیق به حرکات مختلف ورزشی که وجود دارد بیندازید ، می بینید که فشارهای مختلف بخشی اساسی از هر تمرین است.  این تمرینی است که هم افرادی که تازه ورزش می کنند و هم ورزشکاران نخبه انجام می دهند. با این وجود ، علی رغم این واقعیت که یکی از مشهورترین تمرین ها است ، مردم هنگام اجرای آن اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند.  این اشتباهات می تواند در پیشرفت مناسب برنامه تمرینی تأثیر بگذارد . پس پنج اشتباه متداول در حرکت شنا را بشناسیم .

وقتی این روش نادرست باشد ، درد و همچنین آسیب دیدگی در مناطق مختلف بدن ظاهر می شود.  علاوه بر این ، این مانع از رشد عضلانی می شود .

 

از این اشتباهات اجتناب کنید

شناسایی رایج ترین اشتباهات فشار آورنده توسط مردم ضروری است .  به این ترتیب می توانید تکنیک خود را بهبود بخشیده و از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید .

۱ – تنفس نکردن

اشتباه در تنفس نادرست در حین اجرای تمرین بیشتر از چیزی است که بسیاری از مردم متصورند.  در واقع ، بسیاری از افراد هنگام شنا نفس نمی کشند ، در حالی که دیگران نفس خود را حفظ می کنند.  هر دو اشتباه می تواند منجر به مشکلات فیزیولوژیکی شود .

اشتباه در حفظ نفس یا تنفس نکردن در هنگام ورزش می تواند فشار خون شما را تغییر دهد .  علاوه بر این ، این باعث خستگی ، سرگیجه و جلوگیری از تبادل گاز در ریه ها می شود .

 

۲ – ژست بد کمر

یکی دیگر از اشتباهات معمول شنا ، وضعیت نامناسب وضعیت پشت یا کمر استبه همین دلیل معمولاً انحناهای بیش از حد در ناحیه کمر ، افتادن یا بالا آمدن باسن و انحناهای بین ناحیه پشتی و گردنی ظاهر می شود که نشان دهنده اجرای ضعیف این روش است.

این می تواند باعث کمردرد شود ، و همچنین اجازه نمی دهد فشارهای مختلف نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که این اشتباه ایجاد می کند کمردرد است.

۳ – اجرای ناقص حرکت

این یکی از رایج ترین اشتباهات شنا به خصوص در افراد مبتدی است. انجام سیکل شنا به شکل ناقص به دلیل کمبود نیرو بسیار معمول است .

ممکن است این اتفاق بیفتد که شخصی که شنا  می رود ، درک می کند که قدرت کافی برای نگه داشتن بدن خود را ندارد.  بنابراین ، تمرین ناقص می ماند و آنها تا آنجا که ممکن است سینه خود را به زمین نزدیک نمی کنند .

 

push-up

 

صرف نظر از نوع ورزش ، کیفیت همیشه باید بر کمیت غالب باشد.  وقتی تکنیک ضعیف و ناقص باشد ، فشار به بدن کمک نمی کند.

 

۴ – حرکت دادن باسن یکی از اشتباه متداول در حرکت شنا

این اشتباه شبیه وضعیت بد وضعیت پشت است. با این حال ; این فقط در مورد انحنای کمر با پایین آوردن باسن نیست بلکه در مورد حرکات مختلف است.

باسن ها باید صاف باقی بمانند و باید از تمرکز قدرت روی آن جلوگیری کنید.

 

۵ – پوزیشن بد و اشتباه دست ها

در دنیای ورزش ، شروع ورزش معمولا با اشتباهات ابتدایی همراه است ;  به این معنا ، موقعیت های نادرست دست اغلب بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید;  وقتی انگشتان خود را در داخل یا خارج از محور بدن قرار می دهید ; در مچ دستان خود تنش ایجاد می کنید .

این اشتباه می تواند به ناحیه آسیب برساند و دردی بسیار ناراحت کننده ایجاد کند ;  به همین دلیل ، دستان شما باید با شانه ها هماهنگ باشد ; انگشتانتان رو به جلو باشند.

 

برای بهترین نتیجه ، شناهای صحیح را انجام دهید

لازم نیست بیش از حد در مورد اشتباهاتی که ; مرتکب می شوید نگران باشید زیرا می توانید از همه آنها یاد بگیرید; در واقع ، آنها حتی نباید اشتباهات تازه کار محسوب شوند زیرا حتی ماهرترین ورزشکاران مرتکب این اشتباهات می شوند.

بنابراین  بهتر است یاد بگیرید که به منظور تحریک عضلات مورد نظر ; یعنی استخوان سینه ، دلتوئیدها و بازوهای سه سر ، فشارهای صحیح را به درستی انجام دهید ; به این ترتیب ، شما فقط نتایج خوبی نخواهید گرفت ; بلکه از ناراحتی ها یا صدمات قابل توجه در کل بدن خود جلوگیری می کنید.

 

 

منبع 

در شروع کن بخوانید : تمرینات شکم برای انجام در منزل

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.