مجله تخصصی ورزشی | شروع کن | Shorokon | لاغری، تناسب اندام و بدنسازی

برای لاغری هوازی بهتر است یا قدرتی ؟

71

ورزش بهترین راه برای سوزاندن کالری است .  اما همه ورزش ها به یک میزان کالری نمی سوزانند.  بنابراین بسیار مهم است که نیاز روزانه خود را به انرژی در نظر داشته باشید و طبق آن ، رژیم و برنامه تمرینی را برنامه ریزی کنید .  همیشه باید در نظر داشته باشید که کدام نوع ورزش بیشترین کالری را می سوزاند ، برای داشتن سلامتی و عملکرد خوب در سطح ورزشی ، کالری دریافتی باید با مصرف کالری همخونی داشته باشد . اما به نظر شما برای لاغری هوازی بهتر است یا قدرتی ؟

 

ورزش های ترکیبی مانند کراس فیت

چیزی که در مصرف انرژی یک فعالیت خاص تأثیر می گذارد تعداد عضلاتی است که هنگام انجام آن تمرین ذرگیر می شود.  هرچه از عضلات بیشتری استفاده کنید ، میزان کالری بیشتری از بدن می سوزد. هر ۱۰ دقیقه جلسه کراس فیت حدود ۲۰۰ کالری می سوزاند . قرار دادن تمرینات اسکوات یا ددلیفت در برنامه روزانه به افزایش مصرف کالری کمک می کند.

 

squat for Calorie Burning
squat for Calorie Burning

 

ورزش هایی با فعالیت بدنی شدید

وقتی هدف افزایش مصرف انرژی است ، انتخاب یک فعالیت بدنی با شدت بالا ضروری است .  در واقع ، شما می توانید در یک جلسه تمرین کالری بیشتری بسوزانید تا در یک تمرین هوازی.

طبق تحقیقی بافت عضلانی بیشتر ، که از نظر متابولیکی بسیار فعال است ، میزان کالری را افزایش داده و حتی میزان متابولیسم پایه را افزایش می دهد. به همین دلیل است که اگر فرد می خواهد در آینده سریعتر وزن کم کند ، معمولاً توصیه می شود ابتدا توده عضلانی رشد کند . تمریناتی مانند شنا سوئدی ، بارفیکس و… می تواند جز این دسته باشد .

 

Bodybuilding for Calorie Burning
Bodybuilding for Calorie Burning

 

تمرینات هوازی

در مقایسه با تمرینات قدرتی ، تمرینات هوازی نیاز به انرژی کمتری دارند.  شدت کم تمرین ، با انجام فعالیت های بدنی برای مدت زمان طولانی جبران می شود. تمرینات هوازی مانند پیاده روی ، دویدن یا حلقه زدن اگر به صورت مستمر ادامه یابد می تواند منجر به نتایج مطلوب در سوزاندن کالری شود .

اگر وقت کمی دارید ، بهترین کار برای سوزاندن کالری بیشتر ، تمرینات قدرتی است . با این حال ، اگر وقت فراغت دارید ، می توانید یک برنامه تمرینی با شدت کم و طولانی مدت را در نظر بگیرید تا به اثری مشابه دست پیدا کنید .

توجه داشته باشید هنگام انتخاب یک ورزش به غیر از میزان کالری سوزی آن ، به میزان علاقه خود به آن ورزش نیز توجه داشته باشید .

 

 

squat for Calorie Burning
squat for Calorie Burning

 

 

برای لاغری هوازی بهتر است یا قدرتی ؟

اگر هدف شما کاهش وزن است ،  توصیه می کنیم تمرینات چند مفصلی را انتخاب کنید که بسیاری از گروه های عضلانی را درگیر کند . شما باید آنها را با شدت زیاد یا متوسط ​​انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید . اما به یاد داشته باشید که در صورت ضرورت یا تمایل به انجام تمرینات هوازی ، مدت زمان بیشتری را نسبت به تمرینات بدنسازی صرف کنید تا کالری بیشتری بسوزانید. بنابریان می توان گفت ورزش هایی با تنش عضلانی زیاد مانند بدنسازی می تواند در زمان کمتر و کوتاه تری کالری شما را بسوزاند و ورزش های هوازی می تواند مستمرتر و به تدریج تر کالری سوزی کند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.