مجله تخصصی ورزشی | شروع کن | Shorokon | لاغری، تناسب اندام و بدنسازی

شش استراتژی ذهنی برای کاهش وزن

39

شش استراتژی ذهنی برای کاهش وزن

برای کاهش وزن ، همه ما می دانیم که باید رژیم غذایی سالم بخوریم و مرتباً ورزش کنیم ; برای بسیاری ، با این حال ، این کار آسانی نیست ; ما استراتژی ذهنی برای کاهش وزن را که می توانید برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنید ، معرفی خواهیم کرد.

فراتر از شیوه زندگی ، غذا و استراحت ، موارد ژنتیکی وجود دارد که ناگزیر بر چارچوب بدن هر فرد تأثیر می گذارد.

ذهن شما سلاحی قدرتمند است که در صورت استفاده صحیح می تواند به شما کمک کند ; به همین دلیل ما برای رسیدن به اهداف خود ، ۶ استراتژی کاهش وزن روانی را جمع آوری کرده ایم که کاملاً لازم است بدانید.

۱.به اندازه لازم غذا درست کنید و بیش از حد برای خود سرو نکنید

ساده به نظر می رسد اما این یک اشتباه رایج است; بیشتر اوقات ، تهیه غذای زیاد شما را به خوردن کالری زیاد سوق می دهد;اگر چیزی است که شما دوست دارید ; اجتناب از آن عملاً غیرممکن است. به همین دلیل است که شما باید تنها مقداری که می خواهید بخورید تهیه و سرو کنید.

همچنین مهم است که به آرامی غذا بخورید و غذای خود را به درستی بجوید ; بیش از پانزده دقیقه طول می کشد تا مغز شما بگوید که شما پر هستید ; اگر به خوردن غذا ادامه دهید ، پس از اتمام کار احساس خستگی بیش از حد خواهید کرد.

۲. ورزش را تبدیل به عادت کنید

باید ورزش را به تدریج شروع کنید ; این امر به ویژه در جلوگیری از آسیب دیدگی به شما کمک می کند و به بدن و ماهیچه های شما کمک می کند تا به ورزش بدنی عادت کنند.

ورزش بهزیستی روانشناختی را تقویت می کند و روحیه شما را بهبود می بخشد ; به این ترتیب ، شما به تغییراتی که ایجاد کرده اید ، مثبت می نگرید و مطمئن باشید که تمام تلاش های شما ارزش آن راخواهد داشت.

۳. هنگام گرسنگی خرید نکنید

یک قانون اساسی دیگر. اگر هنگام گرسنگی به سوپرمارکت بروید ; احتمالاً چیزهایی را که لازم ندارید خریداری می کنید و آن ها ناسالم هستند.

دلیل ساده این امر در حالیست که بدن شما غذا می خواهد ; شما مستعد ابتلا به محرک های بینایی هستید. به همین دلیل بسته بندی هایی با رنگ های چشم نواز وجود دارد. اینها محصولاتی هستند که بیشترین میزان گلوکز را دارند و به راحتی می توانند توجه شما را به خود جلب کنند.

۴. انضباط مهم است

ما باید بر اهمیت تداوم و استمرار تأکید کنیم ; این یک هدف بلند مدت است که یک شبه بدست نمی آید. هیچ راه حل و رژیم معجزه آسایی وجود ندارد. همه چیز تلاش می خواهد.

۵.آگاهی لحظه ای داشته باشید

اگر می دانید که چرا هر غذایی که می خورید برای کاهش وزن شما مهم است ; خوردن آن راحت تر خواهد بود. به عنوان مثال ; اگر از کلم بروکلی متنفر هستید اما به یاد داشته بیاورید که حاوی مواد معدنی و فیبر زیادی است ، برای خوردن آن انگیزه خواهید یافت.

همین مسئله را می توان در مورد ورزش نیز گفت;فکر کردن در مورد کالری هایی که هر ساعت می سوزانید ، به شما برای رسیدن به اهدافتان انگیزه می دهد. داشتن “هویج” آویزان بالای سر شما ضروری است. به عبارت دیگر ، داشتن اهداف کوتاه مدت.

۶. از وسوسه‌ها دور شوید

به طور کلی انسان به راحتی از چشم و بینی تحریک می شود ; به همین دلیل است که شما باید در موارد خاص از تنقلات یا غذای ناسالم در خانه خودداری کنید;متأسفانه ، اگر آنها را اغلب می بینید یا می دانید که در آنجا هستند ، ممکن است در برابر وسوسه های خود تسلیم شوید.

به همین ترتیب ، باید از گرسنگی خودداری کنید ; میان وعده های غذایی میان وعده های سالم را انتخاب کنید. به این ترتیب کمتر مستعد وسوسه عوامل بیرونی خواهید بود.

در پایان ، ذهن قطعاً اعمال شما را کنترل می کند ; اگر قوی بمانید ، بدن شما به تغییراتی که در آن اعمال خواهید کرد ; پاسخ مثبت می دهد. استفاده از راهبردهای کاهش وزن روانشناختی ; باعث می شود روند دردناک  کمتر و موثرتری داشته باشید.

یکی از منابع :/www.independent.co.uk

در شروع کن بخوانید :کلیات رژیم لاغری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.