حرکات ورزشی, رشته های ورزشی

گرم کردن قبل از تمرین

Men warm up before and after exercising

همیشه باید قبل از تمرین عضلات خود را گرم کنیدعمدتا به این دلیل که خطر آسیب را کاهش می دهد و عضلات بدن شما را برای فعالیتی که می خواهید انجام دهید آماده می کند.  اکثر آنها بسیار ساده و به همان اندازه ضروری هستند و نباید لزوم گرم کردن قبل از تمرین را نادیده بگیرید .

اهمیت گرم کردن

باید توجه داشته باشید که هنگام ورزش ، وزنه برداری یا دویدن ، به رباط ها و مفاصل خود فشار می آورید . بنابراین ، شما یک باراضافی به بدن خود اضافه می کنید.

با گرم شدن بدن ، اکسیژن سریعتر به ماهیچه ها و قلب شما منتقل می شود .  به همین ترتیب ، کارایی آنها بهبود می یابد .  همچنین گرم شدن باعث می شود عضلات سریعتر منقبض و شل شوند.

ما همیشه توصیه می کنیم برنامه گرم کردن خود را با ورزش یا فعالیتی که قصد انجام آن را دارید تنظیم کنید.

این بدان معناست که شما باید قبل از جلسه تمرینی تمرینات گرمایش را به مثلاً وزنه برداری ، کاردیو یا هر فعالیت دیگری تغییر دهید.

به همین ترتیب ، باید دمایی را که قرار است در آن ورزش کنید در نظر بگیرید .  اگر هوا سرد است ، باید کمی بیشتر از حد معمول گرم کنید .

 

woman-doing-streching-exercises2

 

انواع گرم کردن قبل از تمرین

اصولاً به سه روش می توانید عضلات خود را قبل از تمرین گرم کنید ; کشش های ساکن ، کشش های دینامیک و کاردیو با سرعت متوسط .

کشش استاتیک

همانطور که از نام آنها پیداست ، کششهای ساکن بدون حرکت انجام می شوند; شما آنها را در موقعیت های چالش برانگیز اما راحت حدود ۱۰-۳۰ ثانیه انجام می دهید; آنها به طور معمول اولین مرحله از گرم شدن شما را تشکیل می دهند; آنها شایع ترین شکل کشش را نشان می دهند و ; برای بهبود انعطاف پذیری کلی ایمن و موثر در نظر گرفته می شوند .

Men warm up before and after exercising

کشش پویا

کشش های دینامیکی حرکات فعالی هستند که که در آن بدن علائه بر کشش تحرک دارد .  آنها شما را برای تمرین یا هرگونه فعالیت ورزشی آماده می کنند. در واقع ; یک گرمایش خوب باید بیشتر بر کشش پویا تمرکز کند تا کشش ایستا.

A young couple enjoys playing sports in the morning in the open air. Warm up before exercise.

 

تمرینات هوازی

آهسته دویدن یا حلقه زدن و یا طناب زدن به مدت پنج تا ده دقیقه قبل از ورزش اصلی ; چه تمرینات قلبی باشد و چه وزنه برداری ، یکی از بهترین راه ها برای آماده سازی بدن برای هرگونه تلاش است.

Sportsman exercising with skipping rope, isolated on light grey

Sportsman exercising with skipping rope, isolated on light grey

 

یکی از منابع : fitpeople.com

 

لزوم گرم کردن قبل از تمرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *