مکمل های غذایی

شیک ورزشی

چگونه می توان بهترین تمرین را بایک شیک ایجاد کرد

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توان بهترین تمرین را بایک شیک ورزشی ایجاد کرد؟ اگر معمولاً یک شیک بعد از تمرین نمی نوشید . ما تمام مزایای انجام این کار را برای شما می گوییم! ما همچنین شیک کاملی را برای شما پیشنهاد خواهیم کرد.

بعد از اتمام جلسه تمرینی ;مهم است که نوشیدن یک شیک ورزشی به شما کمک کند تا انرژی خود را بازیابی کنید;به همین دلیل ، ما به شما همه چیزهایی را که باید بدانید برای شما خواهد گفت برای ایجاد شیک کامل بعد از تمرین .

مطمئناً بسیاری از ورزشکاران اهمیت تغذیه بعد از تمرین را نادیده نمی گیرند . برخی حتی وعده های غذایی را از دست می دهند زیرا به موقع کوتاه هستند و یا حتی بدتر نمی خواهند کالری مصرفی خود را افزایش دهند. بعد از اینکه وقت و تلاش خود را برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود انجام دادید . قدم بعدی اطمینان از این است که بعد از اتمام جلسه ، غذای خوبی بخورید.

در حقیقت ، اگر می خواهید تعداد کالری مصرفی را کاهش دهید . بدترین زمان برای انجام این کار درست بعد از تمرین است . به خاطر داشته باشید که این لحظه ای است که سوخت و ساز بدن شما در اوج خود قرار دارد و از دریافت انرژی به شکل مواد مغذی ناامید شده است.

فراموش نکنید که بلافاصله پس از جلسه تمرینی ، حدود یک ساعت فرصت دارید تا مواد مغذی مورد نیاز بدن را تأمین کنید . این امر به منظور آن است که روند اصلاح و بازسازی خود را آغاز کند.

چگونه می توان بهترین تمرین را بایک شیک ایجاد کرد ؟

بسیاری از ورزشکاران این اشتباه را دارند که به هیچ وجه از شیک بعد از تمرین یا هر نوع مواد غذایی استفاده نکنید;آنها فکر می کنند این به آنها امکان می دهد سریعتر چربی بسوزانند. اما بدترین زمان برای محروم کردن بدن از مواد مغذی درست بعد از اتمام تمرین است . در مرحله بعدی ، دلایلی را که شما نیاز به شیک بعد از تمرین و نحوه تهیه آن دارید توضیح خواهیم داد.

 

Cheerful sportsman

 

چرا به شیک ورزشی بعد از تمرین نیاز دارید؟

دلیل اصلی شیک بعد از تمرین این است که به بدن خود کمک کنید بخشی از انرژی را که در حین فعالیت بدنی سوزانده است ، بازیابی کند. به خاطر داشته باشید که کربوهیدرات ها و قند به عنوان گلیکوژن در کبد شما ذخیره می شوند. وقتی عضلات در طی فعالیت بدنی نیاز به انرژی دارند ، گلیکوژن به گلوکز تبدیل می شود ، منبع اصلی سوخت بدن. با این حال ، این ذخایر گلیکوژن محدود هستند و پس از استفاده ، آنها احیا می شوند.

ثانیا ، استرس اضافی که ورزش روی بدن شما ایجاد می کند باعث ایجاد اشک های کوچک در میکرو فیبرهای عضلات شما می شود. وقتی این اشک ها در حال ترمیم خود هستند ، متوجه تغییراتی در بدن خود خواهید شد ، مانند رشد عضلانی یا کاهش وزن. باید بدانید که بافت ماهیچه ها عمدتا از پروتئین ها تشکیل شده اند. بنابراین ، اگر می خواهید این میکرو فیبرها را ترمیم کنید ، باید بعد از تمرین خود پروتئین مصرف کنید.

سرانجام ، گلوکز منبع اصلی انرژی بدن است. در طی دوره هایی از ورزش شدید و طولانی مدت ، بدن به شکستن عضله متوسل می شود;وقتی این اتفاق بیفتد ، از اسیدهای آمینه عضله شکسته به عنوان انرژی برای بدن استفاده می شود. اگر می خواهید توده عضلانی تان افزایش یابد ، این چیزی است که می خواهید از آن جلوگیری کنید. به همین دلیل لرزهای بعد از تمرین مفید هستند زیرا آنها برای انرژی بخشیدن مجدد بدن شما ایده آل هستند.

بهترین شیک های ورزشی بعد از تمرین

“خوردن غذای مغذی سالم یک راه حل ساده و درست برای از بین بردن وزن اضافی بدن و تبدیل شدن به لاغر و سالم برای همیشه است.”

-سوبود گوپتا

شیک کامل بعد از تمرین

اکنون می خواهیم آنچه را که باید در لرزش بعد از تمرین داشته باشید بیان کنیم. یادداشت بردار!

پروتئین ها

پروتئین هایی که بلافاصله بعد از یک جلسه وزنه برداری می خورید به سرعت توسط بدن شما تجزیه می شود;سپس از آنها برای ترمیم فیبرهای عضلانی شما استفاده می شود. این به عضلات شما اجازه می دهد قدرت خود را بدست آورند ، رشد کنند و پروتئین های سریع عمل کنند.

 

 

Refreshing

 

کربوهیدرات

برای ورزشکارانی که رژیم های غذایی سختی را دنبال می کنند یا برای کسانی که BMI خود را به حداقل می رسانند ممکن است نیاز به کاهش مصرف کربوهیدرات ها داشته باشند;اما ، حتی در این موارد ، چرخه کربوهیدرات ها هنوز هم بخش مهمی از رژیم های غذایی آنها هستند.

با افزودن بخش بزرگی از کربوهیدراتهای شاخص گلیسمی ساده به لرزهای بعد از تمرین مانند دکستروز یا مالتودکسترین ;می توانید میزان سنتز پروتئین را به میزان قابل توجهی افزایش دهید;با این کار مواد مغذی جذب می شود.

چربی

پس از جلسات تمرین ; مهم است که از مصرف چربی خودداری کنید زیرا این امر باعث کند شدن رها شدن مواد مغذی به سلولهای ماهیچه ای می شود;این دقیقا برعکس آنچه شما می خواهید در این مرحله است;حتی باید از چربی های سالم دانه ها و آجیل مخلوط اجتناب شود;بلافاصله بعد از تمرین ، آنها را نخورید.

ال-لوسین

L-Leucine یک اسید آمینه اساسی است ، به این معنی که بدن ما قادر به تولید آن نیست;بنابراین ، شما باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید یا آن را به عنوان یک مکمل غذایی مصرف کنید;لوسین نقش مهمی در متابولیسم پروتئین ، بهبودی بعد از ورزش ، هموستاز گلوکز و عملکرد انسولین دارد.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید توده عضلانی خود را رشد دهید ; می توانید کالری دریافتی خود را افزایش دهید;این باعث ایجاد بافت لاغر بدن می شود.

بلافاصله پس از پایان تمرین ، در دوره آنابولیک قرار خواهید گرفت;از این فرصت استفاده کنید تا کارهای هوشمندانه انجام شود و لرزش بعد از تمرین خود را بنوشید!

 

در شروع کن بخوانید :کراتین مونوهیدرات و تاثیر آن بر عملکرد ورزشی

منبع برای مطالعه بیشتر :fitpeople.com

 

کراتین مونوهیدرات و تاثیر آن بر عملکرد ورزشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *