تناسب اندام

چربی شکم: نکات و روش هایی برای خلاص شدن از آن

چربی شکم: نکات و روش هایی برای خلاص شدن از آن

برخی می گویند که چربی شکم سخت ترین چربی برای آب کردن است;با این حال ، یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسب ، همراه با تعهد و عزم راسخ;می تواند این امکان را فراهم آورد. در این مقاله در مورد خلاص شدن از چربی شکم بیشتر بدانید.

نکاتی در مورد از بین بردن چربی شکم

شکم یکی از مناطقی است که به علت شیوه زندگی بی تحرک و رژیم های غذایی ضعیف;یکی از مناطقی است که تمایل به تجمع بیشتر چربی ها دارد;برای بدست آوردن شکم صاف و بریده مانند تمام متخصصان بدنسازی ، باید ورزش کنیم و عادت خود را تغییر دهیم. نظم و انضباط و تلاش می تواند منجر به نتایج مثبتی شود ، حتی در صورت خلاص شدن از شر چربی های سرسخت شکم. توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

آب لیمو را ناشتا بنوشید

به محض بیدار شدن ، خودتان یک لیوان آب سرد یا گرم بریزید و چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. نوشیدن آن قبل از صبحانه ، سیستم شما را تمیز کرده و به تخلیه روده ها کمک می کند.

اغلب,ورم شکم نتیجه عدم تحرک روزانه روده است;برای این منظور ، توصیه می کنیم با خوردن میوه های خشک ، غلات سبوس دار (مانند جو دوسر) و میوه هایی مانند ، سیب ، گلابی و آلو ، میزان مصرف فیبر خود را افزایش دهید.

تمرینات شکم انجام دهید

این تمرینات برای از بین بردن چربی های شکم بسیار حیاتی است ;زیرا آنها به طور خاص روی این ناحیه تمرکز می کنند. گزینه ها بی پایان است ;اما می توانید با تمرینات اصلی شروع کنید و به تدریج تعداد تکرارها را افزایش دهید. حتی می توانید وزنه ها را به شکم یا مچ پا وصل کنید.

البته ، باید از حرکتی به نام پلانک نام ببریم;اگر می خواهید شکمی صاف داشته باشید ، این تمرین ایزومتریک بسیار توصیه می شود;می توانید این کار را روی حصیر ، ماسه و یا با طنابی TRX که به پاهای شما وصل شده است انجام دهید. نکته مهم این است که حالت ایستاده را برای یک دقیقه کامل نگه دارید.

از حذف وعده های غذایی خودداری کنید

صبحانه کاملاً ضروری است و به هر دلیلی نباید از آن صرفنظر کنید;این باور اشتباه وجود دارد که نخوردن غذا بهترین راه برای کاهش وزن است. خود را گرسنه نکنید ;فقط سعی کنید سالم بخورید.

به همین دلیل ، وعده های غذایی اصلی خود را – صبحانه ، ناهار;میان وعده بعد از ظهر و شام – و میان وعده های صبح و نیمه بعد از ظهر خود را “مقدس” بدانید. در رژیم غذایی خود سوپ سبزیجات بیشتر ، سالادهای تازه ، ماست و میوه را وارد کنید.

نوشیدنی های قندی ، لبنیات کامل ، آرد سفید یا شکر را مصرف نکنید;غذاهای سرخ شده و کالباس را باید برای موارد خاص استفاده کرد. از نظر قهوه ، بهتر است که این غذای غلیظ را داشته باشید و آن را در یک فنجان به روز محدود کنید.

 ورزش کنید

این گروه متنوعی از فعالیتهای روزمره برای کمک به کاهش چربی شکمی ، ده ها گزینه دارد;دوچرخه سواری ، شنا ، دویدن ، پیاده روی ;رقصیدن ، انجام زومبا ، بوکس ، کراس فیت ، استفاده از یک بیضی یا Stairmaster … این لیست ادامه دارد و ادامه می یابد.

اگر اوقات فراغت زیادی ندارید ;صبح ورزش کنید;به عنوان مثال از دوچرخه استفاده کنیدو از پله ها به جای آسانسور استفاده کنید و در حین صحبت کردن با تلفن اسکات پا را انجام دهید. حتی می توانید هنگام تمیز کردن خانه ورزش کنید!

استراحت کنید و استراحت را جدی بگیرید

باور کنید یا نه ;بی خوابی و استرس دو مقصر اصلی مسئول تجمع چربی های شکمی هستند;همچنین باید به سبک زندگی بی تحرک اشاره کنیم که عواقب ناگواری برای کلیه اعضای بدن به طور کلی دارد.

اگر به خوبی نمی خوابید ، بدن شما دائما در حالت آماده باش قرار دارد;وقتی این اتفاق می افتد ، شما می خواهید بیشتر غذا بخورید;مطمئناً ذهنتان برای سلامتی غذا حل نمی شود بلکه به دنبال غذای آشامیدنی است. در مورد احساس استرس نیز همین اتفاق می افتد ، زیرا ما انرژی لازم برای تهیه یک شام خانگی سالم را نداریم.

به همین دلایل ، توصیه می کنیم هر شب هشت ساعت بخوابید ; و از فعالیت های دلپذیر خود در طول روزمرگی خود لذت ببرید. می توانید هر روز نیمی از ساعت را صرف خواندن کنید در حالی که آب میوه یا چای گیاهی می نوشید. خود را در حمام غوطه وری قرار دهید ، به پارک یا ساحل بروید ، مدیتیشن کنید.گزینه ها بی پایان است

در شروع کن بخوانید :تمریناتی برای عضله سینه در خانه

 

حرکات هالتر به همراه آموزش تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *