پزشکی و سلامت

ورزش و فعالیت جنسی چه تاثیری بر هم دارند

ورزش و فعالیت جنسی چه تاثیری بر هم دارند

افزایش و بهبود جریان خون، افزایش میل جنسی در مردان را نیز توجیه می کند;برای بیشتر افراد، رابطه جنسی آنقدر طول نمی کشد که بخواهد میزان کالری خیلی زیادی را بسوزاند.
در یک تحقیق در زمینه ورزش و فعالیت جنسی ; میزان کالری سوزی یک رابطه جنسی معمول را با ۳۰ دقیقه تمرین روی تردمیل با سرعت متوسط مقایسه کردند. میزان کالری که روی تردمیل سوزانده شد، بیش از سه برابر رابطه جنسی بود.ورزش با کاهش مشکلات نعوظ در آقایان در ارتباط است.

ورزش و فعالیت جنسی در ورزشکاران حرفه ای 

در دنیای ورزش حرفه ای ، جمله ای وجود دارد که می گوید ; شما نمی توانید قبل از مسابقه رابطه جنسی داشته باشید. حقیقت این است که در یونان باستان همین تئوری رواج داشت . ورزشکاران المپیک قبل از بازی ها مجبور بودند از رابطه جنسی خودداری کنند تا به نتیجه بهتری برسند.

با این حال ، چند قرن بعد ، نتیجه گرفته شد که ; “اگر ما کمبود انرژی داشته باشیم ،” عشق می تواند ما را زنده کند “. این فقط مربوط به ورزش نیست بلکه به هر فعالیت دیگری مربوط می شود.

شاید این دیالوگ را در فیلم رینگ خونین ، که توسط مربی راکی استفاده شده است ;شنیده باشید: “زنان پاها را ضعیف می کنند” این یک واقعیت شناخته شده است که بوکسور مشهور ، محمد علی ، شش هفته قبل از ورود به رینگ رابطه جنسی را تعطیل می کرد.

تجربه یک دونده استقامت مشهور جامائیکا نیز نشان می دهد که ; فعالیت جنسی شب قبل از مسابقه می تواند مانع از کسب مدال طلا شود.

البته ، ما نمی توانیم مربی سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین ; سالوادور بیلاردو را کنار بگذاریم. او به بازیکنان اجازه داد تا روابط جنسی خود را ادامه دهند.

یکی از بیاد ماندنی ترین اظهارات در رابطه با این موضوع ; توسط بازیکن بیس بال نیویورک یانکی بیان شده است: “مشکل رابطه جنسی قبل از بازی نیست ; بلکه صرف تمام شب برای پیدا کرردن کسی است که با او بخوابد.” واضح است که او به شب های ورزشکاران و نه به خود رابطه صمیمی اشاره داشت.

ظاهراً اثر فعالیتهای جنسی در ورزش های قدرتی و خشن مثبت است.
از آنجا که طبق گفته یک بوکسور ; سکس تستوسترون را افزایش می دهد و به شما انرژی و پرخاشگری بیشتری در رینگ می دهد.

حرکات چند مفصلی (لانگز، اسکوات، پرس سینه، ددلیفت و پرس سر شانه) باعث ترشح بیشترین مقدار تستوسترون در بدن می‌شود; زیرا این حرکات از بیشترین فیبر‌های عضلانی استفاده می‌کنند و به همین دلیل گردش تستوسترون درون بدن نیز افزایش خواهد یافت.

ورزش و فعالیت جنسی در ورزشکار آماتور

با کنار گذاشتن مثالهای قبلی ; باید بدانیم که برای افراد عادی که ورزش می کنند چه اتفاقی می افتد; آیا فعالیت جنسی در ورزشگاه یا در یک کلاس ایروبیک بر عملکرد ورزشی تأثیر دارد؟

هنگامی که رابطه جنسی دارید ، بدن چندین هورمون “خوشبختی” منتشر می کند ; که در واقع می تواند عملکرد ما را هنگام بلند کردن وزنه ها ، دویدن بر روی تردمیل ، دوچرخه سواری یا انجام نشستن بهبود بخشد.

تاثیر متقابل ورزش و فعالیت جنسی به شدت فعالیت جنسی ما بستگی دارد و البته با نوع تمرینی که انجام می دهیم.

آیا ورزش بر کیفیت عملکرد جنسی تاثیر دارد؟

اگر روال ورزشی شما شدید باشد ، احتمالاعملکرد شما از آنچه دوست دارید پایین تر خواهد بود.

ما نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که ورزش به ما امکان می دهد سالم تر باشیم ; احساس راحتی بیشتری نسبت به بدن داشته باشیم و اعتماد به نفس خود را افزایش می دهیم. اگر جذاب به نظر برسیم ، به طور کلی انگیزه بیشتری خواهیم داشت. البته این بدون احتساب بسیاری از مزایای گردش خون و تنفس است که توسط ورزش منظم ارائه می شود.

نتیجه گیری

با کنار گذاشتن افراط و تفریط و حفظ میانه روی نه تنها هیچکدام از این دو فعالیت بر هم نتیجه منفی نخواهند گذاشت بلکه هر دو برای هم مفید نیز می باشند.

در شروع کن بخوانید :مکمل گلوتامین

بستن پلاستیک به دور شکم کاری بسیار مضر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *