روانشناسی و انگیزشی

همخونی نوع تمرین با تیپ شخصیتی

man-doing-fitness-home-using-sofa

;” بهم بگو چه حالی داری تا بگم چه تمرینی برات مناسبه می تواند خلاصه ای دقیق از آنچه در ادامه می خوانیم باشد . بسته به نوع شخصیتی که دارید می توانید فعالیت بدنی ایده آل خود را انتخاب کنید . برای برخی بهتر است که به تنهایی تمرین کنند ، در حالی که برای برخی دیگر اگر موسیقی باشه لذت بیشتری خواهند برد . علاوه بر این ، افرادی نیز هستند که دوست دارند گروهی را برای کار در کنار هم جمع کنند.تمرین با تیپ شخصیتی می تونه همخونی داشته باشه و …

۱ – برون گراها

شاید شما دوست داشته باشید که وقتی ورزش را تمام می کنید توسط مردم احاطه شوید ، دوستان زیادی داشته باشید و یک نوشیدنی بخورید یا با همکاران خود در خارج از سالن ورزش جمع شوید .اگر چنین است ، توصیه می کنیم فعالیت های کاملاً سرگرم کننده ای را امتحان کنید .

zumba in club

 

به عنوان مثال ، ورزش های شلوغ و سرگرم کننده و شیطونی مثل زومبا و ورزش کردن به صورت دسته جمعی می تونه گزینه مناسبی برای این دسته افراد است .

۲ – درون گراها

شما ترجیح می دهید تنها باشید و از وقت خودتان لذت ببرید. در این حالت ، ما به شما توصیه می کنیم که در خانه با یک فیلم تمرینی یا یک برنامه روی تلفن خود ورزش کنید ، یا حتی در پارک با موسیقی خوب بدوید .

workout at home

 

۳ –  شخصیت آرام


این نوع شخصیت با فعالیت های آرامش بخشی مانند یوگا ، پیلاتس و شنا  بسیار مناسب است .  اگرچه این نوع تمرینات ممکن است بهترین گزینه برای کاهش وزن یا افزایش توده عضلانی نباشد ، اما حقیقت این است که آنها رشته هایی هستند که به قدرت ، انعطاف پذیری و تلاش زیادی نیاز دارند .

yoga

yoga at peace

 

۴ – شخصیت پویا

اگر فردی هستید که به راحتی خسته نمی شوید ، چالش ها را دوست دارید و عاشق خلاقیت هستید ، بهتر است تمریناتی مانند HIIT ، و Crossfit  را انجام دهید. با این رشته ها ، هیچ دو جلسه ای شبیه هم نیستند ! تمرین با تیپ شخصیتی پویا می تواند پرتحرک و شلوغ باشد .

crossfit

crossfit

۵ –  سنت گرا

شاید شما خیلی طرفدار تغییرات در برنامه روزمره خود نباشید ; معلمی متفاوت از معلمی را که از قبل می شناسید دوست نداشته باشید .
نگران نباشید; تمریناتی برای تیپ شخصیتی شما وجود دارد .  ممکن است بخواهید یک دوچرخه ورزشی یا  تردمیل انتخاب کنید; یا یک تمرین تمرینی با وزنه را دنبال کنید که تنوع زیادی نداشته باشد.

 Treadmill

 

۶ – شخصیت منضبط

آیا شما شخصی هستید که دوست دارید هفته را از قبل برنامه ریزی کنید ; چیزی را به تصادف نمی سپارید ; و می خواهید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید؟ در این صورت ;توصیه می کنیم یک برنامه تمرینی با شدت بالا و بسیار کاربردی یا نوعی آموزش به سبک نظامی را انتخاب کنید .

 

Athlete

۷ – عصبی یا مضطرب

این به خودی خود تیپ شخصیتی نیست ، بلکه شرایطی ست ناشی از سرعت فعلی زندگی ; اگر این مورد شما است ، به شما توصیه می کنیم رشته هایی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تنش را آزاد کرده و; به اندازه کافی خسته شوید ، بعدش شب ها خوب می خوابید و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت می کنید.

boxing

boxing

 

رشته هایی مانند بوکس یا حتی ورزش های رزمی را امتحان کنید; مورد دوم به شما امکان کنترل شخصی ، نظم و انضباط را می دهد و به شما کمک می کند ; تا از نظر روحی و جسمی تعادل برقرار کنید .

۸ –  فرد صبحگاهی

برای کسانی که دوست دارند زود بیدار شوند و باتری آنها روشن و صبح زود شارژ شود ; دویدن قبل از صبحانه می تواند یک گزینه عالی باشد. گزینه دیگر این است که به محض باز شدن در ورزش در سکوت از ورزش استفاده کنید.

runing

 

۹ – جغد شب

اگر برعکس ، معمولاً دیر از خواب بیدار می شوید یا اگر صبح ها چندان مثمر ثمر نیستید ; بهتر است فقط بعد از ظهر ورزش کنید. با این حال ، پس از غروب آفتاب زیاد منتظر نباشید و ورزش نکنید زیرا این امر باعث می شود که خواب مناسب و استراحت مناسب نداشته باشید.

همانطور که می بینید ، اگر بهترین تمرینات را برای تیپ شخصیتی خود انجام دهید ; به احتمال زیاد به تمرین پایبند خواهید بود.

به عبارت دیگر ، بهترین راه برای ادامه حرکت به سمت اهداف تناسب اندام ، مجبور نکردن خود به انجام کاری است که ; واقعاً با شخصیت یا سبک زندگی شما سازگار نیست. درعوض ، تمرینی را انتخاب کنید که مناسب شما و شخصیت شما باشد.

منبع

 

نقل قول تاریخی ورزشکاران بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *