پزشکی و سلامت, رژیم و تغذیه, مکمل های غذایی

نیازهای ویژه تغذیه ای برای کودکان

نغذیه متناسب کودکان

نیازهای ویژه تغذیه ای برای کودکان و نوجوانان

کودک و نوجوانان ، در مقایسه با بزرگسال نیازهای غذایی متفاوتی دارند;از آنجا که آنها در حال رشد و توسعه هستند;مواد مغذی خاصی وجود دارد که به آنها نیاز بیشتری دارند .
بنابراین ، این ایده خوبی است که رژیم های غذایی آنها را تغییر دهید;تا اطمینان حاصل شود که این نیازها برآورده می شوند و برای جلوگیری از بیماری های احنمالی آینده کمک می کنند;
البته که ضمانت سلامتی کودکان تغذیه در کنار حفظ تحرک و فعالیت کودکان است که در مطلبی به این موضوع پرداخته ایم: حفظ تحرک کودکان

کودک و نوجوان به انرژی و کالری بیشتری نیاز دارند:

در حقیقت ، کودک بین یک تا سه سال به ۱۳۰۰ کیلو کالری درروز نیاز دارند;
کودکان بین چهار تا شش سال به ۱۸۰۰ کیلو کالری نیاز دارند;این الزامات انرژی به تدریج تا بزرگسالی افزایش می یابد،جایی که به حدود ۲۰۰۰ کیلو کالری در روز نیاز دارند;البته این به خصوصیات جسمی هر فرد بستگی دارد.
به طور عمده ،نیازهای ویژه تغذیه ای برای کودکان و نوجوانانکربوهیدرات ها بیشترین انرژی را ایجاد می کنند;پروتئین و ویتامین و دیگر مواد مغذی از اصلی ترین نیازهای کودکان است .

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند:

که ۵۰ درصد از انرژی موجود در این رژیم ها از کربوهیدرات ها تامین شودکربوهیدراتهای پیچیده مهمتر از انواع ساده هستند. تا حد امکان توصیه می کنیم زیاد از قند یا غذاهای فرآوری شده استفاده نکنند;

Little child opening mouth widely, looking other side with excitement, holding heart bright lollipop. playful merry little fair haired girl spends sparetime happily. Free Photo

مصرف پروتئین برای کودکان

در این سنین نیازهای پروتئین نیز افزایش می یابد. معمولاً به ازای هر پوند وزن دارند باید ۰.۵ گرم پروتئین مصرف کنند;برای بزرگسالان بی تحرک حدود ۰.۴ گرم در هر پوند است.

این ریز مغذی برای ساختن بافت و تنظیم هموستاز و متابولیسم ضروری است; همچنین ، مهم است که حداقل نیمی از پروتئین از پروتئین های حیوانی تشکیل شود.

بنابراین ، رژیم های محدود کننده مانند رژیم گیاهخواری برای این مرحله از زندگی خوب نیستند;این نوع رژیم معمولاً مقدار کمی پروتئین را تأمین می کند. در کودکان و نوجوانان ، مهم است که آنها به اندازه کافی شیر و لبنیات مصرف کنند.لبنیات همچنین به سالم ماندن میکروبی روده کمک می کند.

در نتیجه برای نیازهای ویژه تغذیه ای برای کودکان و نوجوانان، مهم است که محصولات لبنی پاستوریزه را در رژیم های غذایی کودکان و نوجوانان قرار دهید;با این حال،مراقب باشید که چقدر فرآوری شده هستند;معمولاً ماست حاوی قند بیشتری نسبت به آنچه توصیه می کنیم است.

دیگر نیازهای ویژه تغذیه ای برای بچه ها

ویتامین

به طور کلی ، مولتی ویتامین ها در این مرحله از زندگی ضروری نیستند;اگرچه امروزه متخصصان در مورد مولتی ویتامین ها در بزرگسالان صحبت می کنند ، کودک نیازی به مصرف آنها ندارند.
با این حال ، اگر فرزند شما دچار کمبود ویتامین است ، باید آن را کامل کنید.
در نوجوانان ، بعضی اوقات ممکن است به آهن ، کلسیم یا روی بیشتری احتیاج داشته باشند;با این حال ، اینها معمولاً بدون نیاز به مکمل ها ، می توانند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم درج شوند.

علاوه بر این ، باید ویتامین D را جدی بگیرید، مردم به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب و مصرف کم ماهی از کمبود ماهی کمبود هستند; این ریز مغذی با رشد ، سلامت استخوان ها و تعادل هورمون مرتبط است;بنابراین ، مصرف کافی برای جلوگیری از مشکلات مهم است.

یکی از منبع ها:healthengine.com.au/info/nutrition-for-school-children

قبل از رفتن به باشگاه نوروبیون بزنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *