اخبار ورزشی

ناراحتی قهرمان دوومیدانی ایران از کمبود امکانات

ناراحتی قهرمان دوومیدانی ایران از کمبود امکانات

قهرمان دوومیدانی ایران گفت: همه ورزشکاران زحمت می کشند و تلاش می‌کنند و همیشه در ورزشگاه آفتاب انقلاب مسابقه می‌دهیم که اکثر اوقات وضعیت باد در این مجموعه منفی است؛ اینگونه نمی‌توان رکورد خوبی را ثبت کرد.

رقابت‌های جایزه بزرگ دو و میدانی بانوان، سوم شهریور ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار شد که در جریان آن ورزشکاران در چندین ماده به مصاف هم رفتند. این مسابقات به عنوان اولین رقابت دو و میدانی‌کاران ایران در سال ۹۹ و پس از شیوع بیماری کرونا بود.

 

فرزانه فصیحی بانوی دونده ایران که رکورد دار دوی ۶۰ متر نیز هست در ماده ۱۰۰ متر این مسابقات به رقابت با حریفان خود پرداخت و با ثبت زمان ۱۱.۸۷ به مدال طلا رسید.

 

فصیحی به عملکرد خود در جریان مسابقات اشاره و بیان کرد: خدا را شکر می‌کنم که مسابقات آغاز شد و این نکته مثبتی برای دوو میدانی است. اولین مسابقه ما بود و از عملکردم راضی هستم چون باد منفی شدیدی در ورزشگاه می وزید که به ضرر ورزشکاران بود اما با این حال راضی هستم.

 

او افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو مسابقات ورزشی داخلی و خارجی نحوه تمریناتم تا حدودی تغییر کرد چون بدن نمی‌تواند برای کسب سهیمه المپیک دو سال تحت فشار زیاد تمرین باشد، بنابراین استاندارد معمولی را حفظ کردم تا آمادگی کامل برای کسب سهمیه المپیک را  در سال آینده به دست بیاورم و تمریناتم را هم از آبان ماه آغاز می‌کنم.

 

رکورددار دوی ۶۰ متر ایران در مورد سطح رقابت‌های جایزه بزرگ دو و میدانی گفت:  شرایط تمرینی همه ورزشکاران به دلیل شیوع کرونا عوض شد و این مشکلات خاصی را به ویژه در رشته‌ای مثل دو و میدانی به وجود آورد که نیازمند تمرینات مداوم و منظم است، بنابراین باعث ضعف در همه ورزشکاران شد. با این حال امیدوارم با شروع مسابقات کار ما روی غلتک بیفتد.

 

او در مورد وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جریان مسابقات بیان کرد: جلوی در ورودی فقط با تب سنج ما را چک کردند. البته چند روز قبل همه ورزشکارانی که شرکت کرده بودند، تست کرونا دادند اما تعداد افراد متفرقه در ورزشگاه زیاد بود و نمی‌دانم چه کاری انجام می‌دادند.

 

فصیحی در پایان گفت: همه ورزشکاران زحمت می کشند و تلاش می‌کنند و همیشه در ورزشگاه آفتاب انقلاب مسابقه می‌دهیم که اکثر اوقات وضعیت باد در این مجموعه منفی است؛ اینگونه نمی‌توان رکورد خوبی را ثبت کرد. امیدوارم برنامه‌ریزی دیگری صورت بگیرد که در ورزشگاه یا شهر دیگری مسابقه بدهیم چون زحمت می‌کشیم و باید جواب آن را ببینیم نه اینکه همیشه در باد منفی مسابقه بدهیم و نتوانیم عملکردمان را به نمایش بگذاریم.

 

منبع: ایسنا

اعلام زمان ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *