اخبار ورزشی

بانوی رکورددار پرش با نیزه : در ۲ سال گذشته به خاطر نداشتن تجهیزات از مسیر پیشرفت دور شدم

pole vault

مهسا میرزاطبیبی گفت: کسب رکورد ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو دشوار است اما شانس بیشتری برای بدست آوردن سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارم.

به گزارش شروع کن : «مهسا میرزاطبیبی» روز در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار داشت : با شیوع بحران کرونا شرایط تمرین خیلی سخت شد و مدتی در منزل و پس از کاهش محدودیت‌ها در پارک‌ تمرین می‌کردم اما نمی‌توانستم تمرین تخصصی پرش با نیزه را انجام دهم. پس از باز شدن سالن تمرینات را شروع و در سه مسابقه مجازی پرش با نیزه شرکت کردم و رکوردهای خوبی زدم.

وی با اشاره به اینکه در مسابقه جایزه بزرگ شرایط خوبی نداشتم، گفت: در این رقابت‌ها نتوانستم رکوردی ثبت کنم اما با فاصله یک هفته در مرحله اول مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور توانستم رکورد ۳.۷۵ متر را که متعلق به خودم بود، بزنم و با زدن ۳.۹۱ متر رکورد ایران را ارتقا دادم. این رکورد را در فضای باز ایران نداشتم و پیش از این در ترکیه زده بودم.

رکورددار پرش با نیزه ادامه داد:

در سال ۲۰۱۸ به دلیل نداشتن تجهیزات نتوانستم این رکورد را در ایران بزنم و در ترکیه آن را ارتقا دادم. متاسفانه در آن سال به دلیل نداشتن تجهیزات لازم نتوانستم به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اعزام شوم اما امسال شرایط بهتر و امکانات بیشتر است و نیزه هم دارم. امیدوارم اتفاقات بهتری در آینده برایم بیفتد.

 

jump

 

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته با تیم دانشگاه آزاد در مسابقات باشگاهی شرکت می‌کردم ; و امسال باشگاه پلیمر خلیج فارس در این بخش تیم‌داری و در خرید تجیهزات نیز کمک کرد.

میرزاطبیبی در پاسخ به این پرسش که با توجه به فاصله زیادی که با رکورد المپیک ۴.۷۰ متر دارید ; آیا در خود می‌بینید که رکورد ورودی را کسب کنید؟ عنوان کرد ; در ۲ سال گذشته به خاطر نداشتن تجهیزات از مسیر پیشرفت دور شدم اما ; امسال خیلی امیدوارم تا کارهای بزرگ‌تری انجام دهم و حتی رکورد ورودی المپیک را کسب کنم ; هر چند که کار آسانی نیست اما امیدوارم در مسابقات آسیایی رکورد خوبی بزنم ; و شانس مدال داشته باشم. اگر واقع بین باشم کسب ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ غیرممکن نیست اما سخت است ; در خودم می‌بینم که ورودی المپیک بعدی را کسب کنم.

رکورددار پرش با نیزه یادآور شد ; کسب نکردن سهمیه المپیک در بخش زنان در چهار سال گذشته به این دلیل است که دو و میدانی زنان را جدی نمی‌گرفتند ; در دوران «مجید کیهانی» رییس اسبق فدراسیون ; رکوردهای خوبی جا به جا می‌شد اما به مسابقه‌ای اعزام نمی‌شدیم. هیچ‌وقت به خواسته‌های ما اهمیت نمی‌دادند.

وی خاطرنشان کرد ; ورزشکار پرش با نیزه باید مربی و امکانات لازم چون تشک و نیزه مناسب خود را داشته باشد ; موفقیت در این ورزش با تمرین بسیار و استفاده از تکنیک‌های درست مقدور است.

 

منبع

در شروع کن بخوانید :ملی‌پوش فوتبال زنان: نباید به هر قیمتی لژیونر شد

صفحه اینستاگرام رونی کلمن ۱۸+ شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *