تناسب اندام, حرکات ورزشی, رشته های ورزشی

فواید ورزش کردن

فواید ورزش کردن

فواید ورزش کردن متنوع است. از تأثیر مثبت آن بر سلامت بدن گرفته تا خواص ضد استرس آن.

یکی از مؤلفه های اساسی برای سلامتی ، انجام فعالیت بدنی است;متعادل نگه داشتن بدن و ذهن شما اصلی ترین مزیت ورزش است.

علم ثابت کرده است که افرادی که شیوه زندگی کم تحرکی دارند ;خطر ابتلا به بیماری بیشتری دارند. بنابراین ، اکنون زنان و مردان بیشتری از مزایای انجام ورزش آگاه هستند.

متخصصان بهداشت و درمان مختلف توصیه می کنند که بیمارانشان ورزش را شروع کنند;کیفیت زندگی افراد با ایجاد این عادت بهبود می یابد. و می توان از بسیاری از بیماری های جسمی و روحی جلوگیری کرد.

مزایای انجام ورزش برای ذهن انسان

تنش ها را تسکین می دهد،سطح استرس روزانه که ذهن انسان در معرض آن قرار دارد ; با ورزش کاهش می یابد. وقتی ورزش می کنیم ، اندورفین ها را رها می کنیم و اینها احساس بهزیستی ایجاد می کنند.

عزت نفس را بهبود می بخشد

برخی روانشناسان می گویند ورزش برای تقویت اعتماد به نفس مانند پزشکی است;تولید سروتونین ، به ذهن کمک می کند و فرد شروع به دیدن خود به عنوان یک کل سالم می کند. با ظاهری مثبت تر بدن خود را بپذیرید.

احساس خستگی مداوم را کاهش می دهد

یک فعالیت متوسط باعث ایجاد واکنش انتقال دهنده های عصبی می شود که کل بدن را در معرض فعالیت قرار می دهد;نتیجه انرژی بیشتر و کاهش خستگی است.

ظرفیت حافظه را افزایش می دهد

از فواید ورزش کردن ، توانایی های شناختی تأثیر زیادی دارند;تولید سلولهای هیپوکامپ هم به بزرگسالان و هم کودکان کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را کسب و حفظ کنند.

به مبارزه با اعتیاد کمک می کند

افرادی که وقت خود را به یک فعالیت ورزشی اختصاص می دهند ;کمتر معتاد به اعتیاد هستند. همچنین ، کسانی که به طور مثال از سیگار کشیدن یا الکلی رنج می برند ، می توانند با یک روال ورزشی راحت تر آن را کنترل کنند.

مزایای ورزش برای سیستم بیولوژیکی

به مراقبت از مفاصل کمک می کند

حفظ روال ورزشی از بروز بیماری هایی مانند روماتیسم جلوگیری می کند;به همین دلیل از شرایط مربوط به سبک زندگی بی تحرک جلوگیری می شود.

کاهش یا کنترل وزن

کالری مصرفی روزانه سوزانده می شود;بهتر است همراه با ۴۰ دقیقه پیاده روی یک رژیم غذایی سالم را همراهی کنید;همچنین روالهای هوازی و ورزشی وجود دارد که به شما کمک می کند سریعتر وزن خود را کاهش دهید.

از بیماریهای قلبی عروقی جلوگیری می کند

اکسیژن رسانی افزایش می یابد و ضربان قلب در حال استراحت کاهش می یابد;علاوه بر این ، هنگامی که بدن تلاش می کند ، جریان خون بیرون می رود و این نتیجه تلاش کمتری از قلب می کند. این به نفع کل سیستم گردش خون است.

تقویت عضلات

علاوه بر از بین بردن چربی ها ، تبدیل به توده عضلانی نیز وجود دارد. تقویت این عضلات به مراقبت از بدن از سایر بیماری ها و ناراحتی های دردناک کمک می کند.

مزایای انجام ورزش در تعامل اجتماعی

روابط انسانی سالم ایجاد می کند

آنچه بیشتر و در نتیجه همه مثبت هایی که در بالا به آنها اشاره شد ، مردم روش تعامل خود را تغییر می دهند. ورزش روحیه را بهبود می بخشد ، حالت اضطراب و پرخاشگری را کاهش می دهد. همه چیز به تعامل دلپذیرتر و پایدار می رسد.

فضاهای جدید برای اجتماعی شدن

تمرین ورزشی گروهی دایره ای را که فرد در آن معاشرت می کند ، بیشتر می کند. دلیل این امر است که ورزش باعث می شود بخشی از یک باشگاه ، یک تیم یا صرفاً با به اشتراک گذاشتن برخی از علایق ایجاد شود.

ادغام اجتماعی را ارتقا می بخشد

در طول فعالیت های ورزشی ، مردم در همان هدف متحد می شوند;آنها اختلافات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی را فراموش می کنند. آنها به سادگی افرادی می شوند که می توانند خوشبختانه در تعامل باشند.

تمرین ورزشی برای کودکانی خجالتی که دوست داشتن آنها دشوار است;توصیه می شود. همچنین مراکز و مؤسسات از ورزش برای گنجاندن پناهندگان به جامعه استفاده می کنند.

فواید ورزش متنوع است. و حتی بهتر ، این است که میلیون ها نفر می توانند از این مزایا بهره مند شوند. علاوه بر بهبود ظاهر بدنی و سلامت عمومی ، ورزش به اتحادی از خودگذشتگی افراد می رسد

 

در شروع کن بخوانید : مولفه موفقیت در ورزش

هفت حرکت یوگا برای لاغری شکم و ران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *