پزشکی و سلامت, رژیم و تغذیه

فوائد فیبر برای ورزشکاران

فوائد فیبر برای ورزشکاران

فوائد فیبر برای ورزشکاران

فیبر غذایی یک ماده مغذی بسیار مهم است که به سالم ماندن روده شما کمک می کند; و می تواند به جلوگیری از شرایط خاص پزشکی کمک کند;فوائد فیبر بسیار زیادی برای بدن وجود دارد ;از جمله کمک به حمل در روده ، و حتی با کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی مرتبط است.

همچنین می تواند برای ورزشکاران بسیار مفید باشد و آنها باید اطمینان حاصل کنند که ; هر روز فیبر زیادی مصرف می کنند;این به معنای خوردن میوه و سبزیجات فراوان و اولویت بندی غلات کامل نسبت به محصولات تصفیه شده است;بنابراین ، امروز ، ما به فواید فیبر برای ورزشکاران خواهیم پرداخت.

مزایای فیبر: بهبود میکروبی شما

باکتری های موجود در روده شما برای سلامتی عمومی شما بسیار مهم است ; اما در سال های اخیر برای  بهبود عملکرد ورزشی نیز به اثبات رسیده  است;در واقع ، دانشمندان در حال حاضر در حال مطالعه چگونگی تأثیر میکروبی در افزایش عضلات هستند.

همچنین چندین مطالعه وجود دارد که نشان می دهد این مسئول چندین فرآیند جذب مواد مغذی است.

بنابراین ; اطمینان از به دست آوردن فیبر کافی برای سالم ماندن مهم است;در دستگاه گوارش تخمیر می شود و به تغذیه باکتری هایی که در روده زندگی می کنند کمک می کند;این به حفظ تنوع زیستی روده کمک می کند و دستگاه گوارش شما را به درستی کار می کند.

این امر باعث انتقال بهتر روده و جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند اسهال و یبوست خواهد شد;این شرایطی است که ورزشکاران معمولاً از آن رنج می برند; و معمولاً آنها را به میزان کم جذب آب در سطح روده دچار می کند.

همچنین ممکن است در اثر مصرف دارو یا آنتی بیوتیک دچار این شرایط شوید;به طور مرتب خوردن فیبر و مواد غذایی با پروبیوتیک می تواند خطر بروز مشکلات حمل و نقل روده را به شدت کاهش دهد.

فوائد فیبر: تنظیم منحنی قند خون

کربوهیدرات ها برای ورزش های بدنی بسیار مهم هستند;با این حال ، جایی که از آنجا به دست می آیند نیز دارای اهمیت است زیرا این می تواند تأثیر آنها را بر بدن متفاوت کند.

غذاهایی که سرشار از فیبر هستند حاوی کربوهیدراتهای با شاخص گلیسمی کم هستند;این بدان معنی است که بدن آنها را کندتر جذب می کند و آنها مدت بیشتری در خون می مانند;در نتیجه ، این مواد مغذی پیچیده می توانند برای عملکرد خوب در یک رویداد ورزشی طولانی حیاتی باشند.

فیبر همچنین به شما کمک می کند احساس سلامتی بیشتری کنید و طبق مقاله ای که در مجله Nutrition Review منتشر شده است ; از جلوگیری از قند خون پایین جلوگیری می کند.

همه این بدان معنی است که در ساعاتی قبل از یک رویداد ورزشی ; به جای غذاهای حاوی مقدار زیادی قند ساده ; باید کربوهیدرات های سرشار از فیبر مصرف کنید.

فیبر از کجا می آید

بهترین راه برای وارد کردن فیبر به رژیم غذایی منظم ; خوردن میوه و سبزیجات بیشتر است;میوه هایی مانند سیب یا گلابی سرشار از پکتین هستند ; فیبر است که در روده تخمیر می شود و برای هضم روده مفید است.

خانواده‌ی بری‌ها (توت‌فرنگی، تمشک، بلوبری، کرنبری و…)  نارگیل ،آووکادو، انجیر، نخود فرنگی، بامیه ،کلم، بروکسل ; شلغم، لوبیای سیاه ،نخود ،لپه ،عدس، آجیل ، کینوآ و … تنها برخی از منابع باارزش فیبرند.

ایده خوب دیگر این است که بیشتر غلات سبوس دار مصرف کنید;تعویض آردهای تصفیه شده برای انواع ویتامین، سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد و منحنی قند خون را ثابت نگه می دارد;در حقیقت جو دوسر حاوی بتا گلوکنون است که برای این امر واقعاً مهم هستند.

خلاصه فوائد فیبر

فیبر یک ماده مغذی اساسی برای سلامت کلی شما است و همچنین برای ورزشکاران بسیار مهم است;اطمینان از مصرف هر روز کافی ، خطر ابتلا به هیپوگلیسمی واکنشی را کاهش داده و تنوع میکروبی شما را بهبود می بخشد.

هر دو اثر تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم بر عملکرد ورزشی شما خواهد داشت. ما قبلاً نحوه تأثیر فیبر بر جذب روده را درک کرده ایم و در حال حاضر اثر میکروبی در افزایش عضلات مورد مطالعه قرار گرفته است.

بنابراین ، توصیه می کنیم حتماً هر روز فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. همچنین باید آن را با غذاهای سرشار از پروبیوتیک مکمل کنید تا سلامت باکتری ها در دستگاه گوارش بهبود یابد. این امر نه تنها به عملکرد ورزشی شما کمک می کند بلکه خطر کاهش مشکلات بهداشتی را در دراز مدت کاهش می دهد.

 

در شروع کن بخوانید :غذاهایی که انرژی را کم می کند

 

تمریناتی برای کاهش کمر درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *