پزشکی و سلامت, تناسب اندام, رژیم و تغذیه

فوائد سیب زمینی برای ورزشکاران

side view of basket and bowl full of potato on sackcloth on wooden surface and background with copy space

سیب زمینی قرن ها توسط انسان کشت شده و به تأمین نیازهای روزانه کربوهیدرات ما کمک کرده است .  فوائد سیب زمینی حتی در دوره های خاصی مانند قرون وسطی نیز وجود داشت . در ترکیب سیب زمینی ، کربوهیدرات هایی با شاخص گلیسمی پایین خودنمایی می کنند ، اما مواد مغذی درشت دیگری نیز وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید. در این مقاله ، همه آنها را بررسی خواهیم کرد و به شما فواید ترکیب سیب زمینی در رژیم غذایی را می گوییم .

فوائد سیب زمینی

فوایدی که ما در مورد آن بحث می کنیم براساس مواد مغذی موجود در سیب زمینی و مقدار کم کالری آن است. با این وجود ، مهم است که به خاطر داشته باشیم که از کدام روش برای پخت آنها استفاده می کنیم . سرخ کردن آنها نتیجه منفی است و به همین دلیل توصیه می کنیم آنها را به صورت پخته مصرف کنید.

برای بدن انرژی با کیفیت تامین می کند

احتمالاً از قبل می دانیم که کربوهیدرات ها انرژی تأمین می کنند. با این وجود ، تشخیص بین افراد با شاخص گلیسمی بالا ، که باعث ایجاد استرس در پانکراس می شود ، و کسانی که دارای شاخص گلیسمی پایین هستند ، که انرژی پایدار را تأمین می کند ، مهم است.

سیب زمینی حاوی قندهای دسته دوم است و از نظر غذایی سالم ترند ; کربوهیدرات های ترکیبی همیشه بهتر از کربوهیدرات ساده هستند.

سیب زمینی همچنین قادر به تأمین  قند است ; اما ارزش کل کالری آن بسیار کمتر از سایر مواد غذایی حاوی کربوهیدرات است -البته به شرطی که سرخ نشوند .

Rustic unpeeled potatoes on a table

 

سیب زمینی حاوی ویتامین C است

وقتی صحبت از  ویتامین C می شود ; به طور کلی به میوه های مرکبات فکر می کنیم .  اما جالب است بدانید که سیب زمینی نیز ویتامین c  دارد.

دریافت منظم ویتامین C به جلوگیری از بروز سرماخوردگی کمک می کند ; و یا مدت زمان آن را کاهش می دهد.

به همین دلیل ، افزودن غذاهایی با این ماده مغذی در رژیم غذایی بسیار مهم است ; در غیر این صورت ممکن است لازم باشد که برای جلوگیری از نقص ، به مصرف مکمل ها متوسل شوید.

Delicious roasted young potatoes with dill,top view

 

مصرف سیب زمینی به افزایش سنتز کلاژن کمک می کند

سیب زمینی علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن ، توانایی افزایش سنتز کلاژن را نیز دارد.

این پروتئین یکی از پروتئین های فراوان در بدن انسان است ; از آنجا که به بازسازی کمک می کند از اهمیت ویژه ای در بافت ماهیچه ای برخوردار است .  تضمین تأمین مداوم ویتامین C باعث افزایش سنتز درون زای پروتئین می شود که ; یک عامل محافظ در برابر آسیب های عضلانی است.

Baked potatoes with garlic, herbs and fried chanterelles in a ca

 

در نهایت

چه یک ورزشکار باشید یا نه ، سیب زمینی می تواند یک ماده خارق العاده برای تهیه و آماده سازی غذا باشد ; در هر صورت از سرخ کردن آنها خودداری کنید. بهترین گزینه این است که همیشه آنها را بپزید تا ارزش غذای آنها از بین نرود .

منبع : fitpeople.com

همه چیز درباره حلقه لاغری یا هولاهوپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *