رژیم و تغذیه

غذاهایی که انرژی را کم می کند

غذاهایی که انرژی را کم می کند

وقتی هر روز به خانه می روید احساس خستگی می کنید؟ آیا ورزش می کنید و احساس می کنید که ;دچار افت شدید شده اید؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است برای شما اتفاق بیفتد; و یکی از آنها ممکن است این باشد که شما در حال مصرف غذاهایی هستید که; انرژی شما را تخلیه می کند. ممکن است شما در حال خوردن غذاهایی باشید که انرژی را کم می کند که باعث خستگی شما شده و شما را از داشتن سرزندگی و انرژی محروم می کند. این امر به این دلیل است که برخی غذاها مانند دزد انرژی عمل می کنند.

اگر می خواهید احساس فعال و پر انرژی داشته باشید ;باید این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. خواهید دید که چقدر سریع متوجه تغییرات می شوید و احساس خستگی کمتری می کنید;به این ترتیب که می دانید کدام غذاها را برای جلوگیری از خوردن غذا متوقف می کند ;ما لیستی را در اختیارتان قرار می دهیم که در مورد غذاهایی که انرژی شما را تخلیه می کنند به تفصیل می پردازیم.

گیلاس

گیلاس حاوی ماده ای به نام ملاتونین است;این ماده عامل ایجاد کننده خواب است و در بسیاری از داروهای مورد استفاده برای کمک به خوابیدن ما درج شده است;این ماده همچنین به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود;تولید در طول شب اتفاق می افتد بنابراین می توانیم بخوابیم و استراحت کنیم تا روز بعد عملکردی بهتری داشته باشد.

بنابراین ، بهتر است گیلاس را فقط به عنوان دسر مصرف کنید;گیلاس علاوه بر اینکه یک دسرخوشمزه است ;به ما در آرامش و خوابیدن نیز کمک می کند;اگرچه اگر می خواهید غذا بخورید تا بدن خود را برای یک جلسه ورزش یا روزهای طولانی کار آماده کنید ;، بهتر است از غذای دیگری خودداری کنید زیرا از جمله غذاهایی که انرژی را کم می کند گیلاس است.

غذاهای سرخ شده و خمیری

غذاهای سرخ شده وخمیردار به میزان زیادی حاوی روغن ، آرد سوخاری یا سایر غذاهای مشابه هستند;این مواد اضافی که به مواد غذایی که سرخ می کنیم ;یا خمیر اضافه می کنیم اضافه می کند و سنگین تر می شود. به همین دلیل هضم آن سخت تر است و بدن ما باید برای پردازش آنها سخت تر تلاش کند.

هنگامی که غذاهای سرخ شده وپرشده می خوریم ; بیشتر انرژی بدن ما باید روی هضم متمرکز شود. بنابراین ، احساس می کنیم سنگین تر ، خسته و کم انرژی هستیم.برای داشتن شادابی از غذاهایی که انرژی را کم می کند بپرهیزید;

خوردن این نوع غذا یک بار در هفته یا در موارد خاص مشکلی ندارد;اگر این امر عادت شود ، علاوه بر افزایش وزن ، خودمان را سالم تر و با نشاط کمتری خواهیم یافت

کافئین

اگر از کسی بپرسید که آیا کافئین انرژی اضافه می کند یا باعث تخلیه انرژی می شود ; بسیاری از افراد احتمالاً گزینه اول را انتخاب می کنند;حقیقت این است که کافئین چیزی است که باید در اعتدال مصرف شود;اگر ما آن را بیش از حد مصرف کنیم ;نتیجه عکس خواهیم گرفت.مصرف زیاد کافئین باعث ایجاد تأثیر دوباره در بدن می شود;در ابتدا احساس حیاتی ، سرشار از انرژی می کنیم و می توانیم همه وظایف معلق خود را انجام دهیم.اما اگرچه ابتدا به ما انرژی می دهد ، اما در نهایت انرژی بیش از حدی برای بازگشت به وضعیت نشاط از ما می گیرد.

الکل و نوشیدنی های گازدار

مشروبات الکلی و نوشابه های گازدار از دیگر کشنده های انرژی هستند;شب مهمانی را و روز بعد از آن را بخاطر بیاورید;همه ما این احساس را می دانیم که ناشی از داشتن یک شب گذراندن مهمانی است;با وجود رقصیدن ، خندیدن و تمایل به تفریح ، روز بعد این امر معمولاً به درد معده ، انرژی کم و میل به دروغ گفتن روی مبل تبدیل می شود.

علاوه بر این قند بالای آنها به معنای این است که آنها برای ما بسیار ناسالم هستند;بنابراین ، ما نباید این نوشیدنی ها را به طور مکرر و به مقدار زیاد مصرف کنیم. یک لیوان نوشیدنی بعد از شام با دوستان ، به ما امکان می دهد هنوز از این نوشیدنی ها لذت ببریم ، اما بدون از دست دادن انرژی.

در شروع کن بخوانید:پروتئین سویا جایگزینی برای گوشت

یکی از منابع : www.healthline.com

چربی محصولات لبنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *