پزشکی و سلامت, تناسب اندام

ضرورت ورزش در میانسالی به بعد

ضرورت ورزش در میانسالی به بعد

ضرورت ورزش در میانسالی به بعد

ورزش در میانسالی و آموزش قدرت برای ارتقاء استقلال در سالمندان ضروری است;اگر قدرت خود را بهبود بخشند ، آنها قادر خواهند بود کارهای روزانه خود به راحتی انجام دهند.

بدون در نظر گرفتن سن;بدن برای سالم ماندن به ورزش مداوم نیاز دارد اما با نظارت و مراقبت.

پیر شدن نباید مترادف عدم تحرک بدنی باشد;بسیاری از مردم فکر می کنند با رسیدن به ۶۰ سال یا بیشتر ،باید بی تحرک باشند;اما این تفکر فقط می تواند برای بدن شما مشکل ایجاد کند.

آیا سالمندان باید قوی تر شوند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، مهم نیست که در چه مرحله از زندگی هستید ;افزایش قدرت بسیار مهم است. وقتی مسن تر می شوید ، قدرت در زندگی روزمره مهم است;از یک ویلچر سواری گرفته تا ایستادن برای رفتن به حمام قدرت لازم دارد.ورزش در میانسالی به اندازه نون شب مهم است.

بنابراین ، افزایش قدرت یا یافتن راهی برای حفظ آن ، به هدف اصلی زندگی روزمره تبدیل می شود;در این مقاله خواهیم دید که افراد مسن چگونه می توانند قدرت خود را به طور مناسب افزایش دهند. خواندن را ادامه دهید تا در مورد آن بدانید!

قدرت به عنوان یک توانایی جسمی است

برای درک اهمیت افزایش قدرت ، ابتدا باید بدانیم که قدرت چیست;قدرت یک شرایطی از توانایی جسمی است که بر میزان تنش ایجاد شده در برابر مقاومت متمرکز است.

با ایجاد قدرت ، انجام برخی فعالیت ها برای بدن آسان تر است;بلند کردن اجسام ، پرتاب آنها ، کشیدن آنها ، حرکت آنها و موارد دیگر. هرچه چیزی سنگین تر باشد ، باید قوی تر باشید. در اصل ، به همین دلیل مهم است که قوی باشید.

با این حال ، برای بهبود قدرت ، لازم است انواع نیرو موجود باشد: ایزوتونیک و ایزومتریک.

انقباض ایزوتونیک:بعنوان یک نیروی پویا شناخته می شود ، زیرا عضلات با مقاومت در برابر حرکت یک جسم فعال می شوند.

انقباض ایزومتریک: بر خلاف ایزوتونیک ، عضلات نیرو می گیرند اما نه حرکت جسم. در این حالت ، به عنوان نیروی ایستا نیز شناخته می شود.

نحوه افزایش قدرت در سالمندان

درصد بالایی از افراد سالخورده به دلیل عدم آگاهی یا تنبلی فعالیت بدنی انجام نمی دهند. وظیفه مربیان ، سرپرستان یا بستگان مسئول این است که ورزش را تشویق کنند.

اگرچه افراد سالخورده باید روی تمام توانایی های بدنی کار کنند ، اما ما در اینجا بر افزایش قدرت تمرکز می کنیم. برای این کار ، ما چند کلید را به شما نشان خواهیم داد.

ورزش روتین

در دوره های طولانی عدم تحرک بدنی ، ممکن است آتروفی عضله ظاهر شود ، که این هدر رفتن یا از بین رفتن بافت عضله است.

با این وجود ، شما می توانید از طریق فعالیت بدنی منظم با آن مبارزه کنید;انجام روال ورزشی برای افزایش قدرت توصیه اصلی برای افراد سالخورده است.

برای انجام این تمرینات ، لازم است تیمی از متخصصان را تهیه کنید تا یک برنامه آموزشی متناسب با نیاز هر فرد ایجاد شود. روال قدرت باید ظرفیتهای بدنی ، شرایط جسمی و روانی ، محیط ، جنسیت و موارد دیگر را در نظر بگیرد.

فعالیت بدنی را مهم کنید

تمریناتی مانند پیاده روی ، نشستن ، رقصیدن یا سایر مواردی که در زندگی روزانه از انرژی استفاده می کنند احتمالاً از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند بود. اگرچه این فعالیت های بدنی متداول است ، اما می تواند به افزایش قدرت افراد سالمند کمک کند. از جمله این نوع فعالیت های بدنی در برنامه های آموزشی شما می تواند بسیار مفید باشد.

رژیم را فراموش نکنید

مهم نیست که برنامه یا برنامه آموزشی چقدر مفصل باشد ; اگر رژیم را در نظر نمی گیرید ، ورزش مهم نیست. رژیم غذایی سوخت اصلی بدن است ;به همین دلیل نمی توانید آن را فراموش کنید.

در این مرحله متخصصان تغذیه بسیار مهم هستند. همچنین ، همانطور که برای افزایش قدرت نیاز به یک برنامه آموزشی دارید ، باید یک برنامه غذایی بسازید.

افزایش قدرت در سالمندان: نتیجه گیری

حساس بودن بیش از حد در مورد افزایش توانایی های بدنی مانند قدرت می تواند باعث آسیب شود;بنابراین  برای ورزش در میانسالی توصیه می کنیم ضمن کار با یک متخصص تغذیه و مربی ; این نکات را در نظر بگیرید. اگر قوی تر شوید ، مطمئناً کیفیت زندگی شما افزایش می یابد!

یکی از منابع : theguardian

همجنین در شروع کن بخوانید :تأثیر ورزش بر روی سیستم ایمنی

رابطه میگرن و ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *