پزشکی و سلامت

ضرورت استراحت بین روزهای تمرین

ضرورت استراحت بین روزهای تمرین

ضرورت استراحت بین روزهای تمرین

به اندازه تمرین منظم و درست، استراحت به اندازه نیز اهمیت فراوانی دارد; تا بدن به ظرفیت مناسب خود برای تحمل تمرینات با عملکرد خوب برسد.

یک تصور غلط بسیار رایج در بین افرادی که مرتباً ورزش می کنند وجود دارد;آنها معتقدند که ورزش بیشتر بهتر است. متخصصان می گویند این یک تصور غلط است ;زیرا زیاده روی درنمرین خود می تواند عواقب جدی برای سلامتی شما داشته باشد;در این مقاله ، ما در مورد اهمیت استراحت از ورزش و عواقب ناشی از فشار بیش از حد ;و همچنین اینکه چگونه می توانید در برنامه تمرینی خود به تعادل کامل برسید ، خواهیم پرداخت.

چرا ما نیاز به استراحت در ورزش داریم؟

وقتی سوزن بعضی افراد روی چیزی می افتد ، متوقف نمی شوند;به همین دلیل ، قابل درک است که حتی اگر احساس درد یا سفتی می کنند ;ممکن است بخواهند برای تمرین به ورزشگاه بروند ، با این فکر که در غیر این صورت نتیجه ای نخواهید دید;با این حال ، این یک اشتباه بزرگ خواهد بود. برای رشد و تقویت عضلات ، استراحت در برنامه ورزشی به اندازه تمرین لازم است.

ورزش بیش از حد می تواند منجر به کاهش عملکرد ، افزایش فشار شریانی ، اختلالات خواب و … شود.

همانطور که در موارد دیگر توضیح دادیم ;ماهیچه ها هنگام انجام تمرینات دچارمشکل می شوند و برای اینکه آنها از این حالت بهبود یابند ;لازم است که آنها دوره استراحت داشته باشند. در غیر این صورت ، حتی می توانید صدمات جبران ناپذیری به عضلات وارد کنید.

باید به یاد داشته باشید که تمرین بیش از حد نه تنها بر بدن بلکه بر ذهن شما تأثیر می گذارد;احساسات و حالت ذهنی شما تا حد زیادی بر عملکرد شما تأثیر می گذارد. بنابراین حتی اگر بدن شما برای ورزش سخت آماده باشد ، ذهن شما می تواند مانع موفقیتهای شما شود.

چند روز تعطیلی بین تمرینات لازم است؟

بسیاری از افراد سعی می کنند هر روز از هفته در باشگاه کار کنند ;و ورزشکاران نخبه به طور معمول شش روز هفته کار می کنند و برای یک روز استراحت می کنند;حتی ورزشکاران استراحت می کنند. و البته ، شما نه یک ورزشکار نخبه هستید و نه باید به همان شیوه تمرین کنید.

تعداد متعادل روزهای ورزش بین سه تا چهار روز در هفته خواهد بود;اگر به مدت یک یا دو ساعت به باشگاه بروید ، بدون به خطر انداختن سلامتی یا عملکرد خود ، نتایج عالی خواهید دید.

این واقعیت را در نظر بگیرید که ورزشکاران حرفه ای;تمرینات خود را با مواد مغذی و ویتامین هایی که به آنها در بازیابی ماهیچه ها کمک می کند ;نیز تکمیل می کنند ، کاری که بیشتر افراد دیگر انجام نمی دهند. عضلات شما به دلیل استراحت از ورزش باید به طور طبیعی بهبود یابند.

حال ، آیا این بدان معنی است که; در روزهای باقیمانده هفته نباید کاری انجام دهید؟ البته نه ، زیرا این امر با خود تضاد دارد – یک زندگی فعال و یک زندگی کم تحرک بسیار می تواند متفاوت باشد.

در روزهای استراحت چه کنیم؟

در روزهای تعطیل از ورزش ;دیگر لازم نیست که کاملاً متوقف شوید و خود را روی نیمکت پرتاب کنید تا بخوابد و استراحت کند;در حقیقت ، ثابت شده است که یک روال ورزشی متوسط مانند پیاده روی یا شنا یا حتی اسکیت با سرعت کم ، برای بهبودی عضلات مفید است.

یوگا ، پیلاتس و حتی زومبا گزینه های عالی دیگری هستند;نکته ای که می توانیم از آن استفاده کنیم ، این است که اگر هفته ای سه یا چهار روز با شدت زیاد ورزش می کنید ;می توانید هفته ای یک یا دو روز در هفته به بشاگاه بروید و کلاس های کم شدت را امتحان کنید ، از جمله مواردی که ما فقط ذکر کردیم.

علاوه بر این ;چندین کار وجود دارد که می توانید در روزهای استراحت خود انجام دهید تا بهبود عضلات شما بیشتر شود;به عنوان مثال ، حمام های آب یخ ، کشش ، استفاده از گرما یا حتی ماساژ;و البته فراموش نکنید که برای تغذیه ماهیچه ها ، همیشه و به خصوص رژیم غذایی که بر مصرف پروتئین تأکید دارد ، یک رژیم غذایی سالم را فراموش نکنید.

هیچ معیاری برای تعیین چند روز در هفته وجود ندارد که باید از ورزش استراحت کنید ;اما انجام چنین کاری کاملاً ضروری است;اگر این دستورالعمل ها را رعایت کنید ;می توانید هر روز از هفته ، در حالی که به بدن خود اجازه می دهید بهبود یابد ، در فرم بمانید.

در مورد ورزش و ورزش ، بیشتر اسطوره بهتر استفاده نمی شود;در عوض ، کیفیت و تعادل مهمترین چیزها هستند. شما می توانید آن را انجام دهید!

پیاده روی در طبیعت و فواید شگفت انگیز آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *