رشته های ورزشی

رونی کلمن

رونی کلمن

رونی کلمن

شاید نام رونی کلمن در کنار آرنولد از معروفترین نام های رشته بدنسازی باشد.

ما در این مقاله بیوگرافی مختصری از این شخصیت محبوب رونی کلمن آورده ایم;بدنساز حرفه ای آمریکایی با هشت بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیا مشترکاً به همراه لی هنی به عنوان بزرگترین بدنساز تمام دوران شناخته می‌شود.

به علاوه وی با ۲۶ بار قهرمانی در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام رکورد دار محسوب می‌شود;این رکورد پیشتر با ۲۲ بار قهرمانی از آن وینس تیلور بود که این رکورد توسط کالمن در ۵ نوامبر ۲۰۰۴ شکسته شد.

وی فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه کرملین است;بعد از فارغ التحصیلی او به عنوان افسر پلیس در آرلینگتون تگزاس به خدمت در آمد;افسر همکار او گوستاو آرلوتو به او پیشنهاد کرد تا در باشگاه مترفلکس برایان دابسون تمرین کند.

رونی پس از  ۱۵ سال رقابت در بالاترین سطح، تصمیم گرفت که پس از Mr. Olympia سال ۲۰۰۷ بازنشسته شود;

رونی پس از بازنشستگی علاقه داشت که در پیشه تندرستی درگیر بماند;درنتیجه تصمیم گرفت یک شرکت مکمل غذایی تأسیس کند;شرکتی که تولیدکننده محصولاتی باشد که از محدوده چربی سوزها گرفته تا مکمل‌های قبل از تمرین را پوشش دهد.

قد او ۱۸۰ سانتیمتر است.

رونی کلمن متاهل بوده و دو دختر به نام های جملییا و والنسیا دارد.

لقب او یوزپلنگ تگزاس می باشد.

تغذیه

برای تقویت هیکل بزرگش، حدود ۹ وعده در روز غذا می‌خورد. از ساعت ۱۰:۳۰ صبح شروع می‌کرد و در ساعت ۱:۳۰ بامداد کارش را به اتمام می‌رساند.

برای نگه داشتن وزن و تقویت بدنش، نیاز داشت که حداقل ۵۵۶۲ کالری جذب کند. مقدار ماکرو مصرفی او عبارت بود از ۱۵۰ گرم چربی، ۵۴۶ گرم پروتین و ۴۷۴ گرم کربوهیدرات;

رونی غذایش را پیرامون پروتئین‌های خالص (معمولا سفیده تخم‌مرغ یا مرغ)، کربوهیدات‌های پیچیده (مانند برنج قهوه‌ای، سیب زمینی، لوبیا و نان‌ذرت) و مکمل‌ها طرح‌ریزی می‌کرد.

یکی از منابع :wikipedia.org

در شروع کن بخوانید :تمرینات پرخطر

 

یک سری از پلیومتری کوتاه مختصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *