پزشکی و سلامت

رابطه میگرن و ورزش

causes-of-migraine

میگرن سردردهای شدید عصبی است که می تواند با تهوع و ضعف همراه باشد. در مقاله امروز ، به رابطه میگرن و ورزش خواهیم پرداخت

میگرن نوعی سردرد است که شیوع بسیار زیادی دارد .  این شامل درد شدیدی ست که اغلب ناتوان کننده است و باعث می شود افرادی که آنها را تجربه می کنند از تحرک بدنی جلوگیری کنند.

افرادی که از میگرن رنج می برند به خوبی می دانند که درزمان شروع درد تنها تمایل به دراز کشیدن دارند .  با این حال ، وقتی صحبت از این سردردهای شدید می شود ، ورزش می تواند کمک بزرگی کند .

میگرن چیست؟

میگرن  سردردهایی است که معمولاً با سایر علائم ناخوشایند همراه باشد. این موارد شامل حالت تهوع ، ضعف کلی و عدم توانایی در تحمل نور و صدا است. آنها ممکن است فقط یک ناحیه خاص از سر را تحت تأثیر قرار دهند ، یا افراد ممکن است در همه مناطق سر یک درد کلی احساس کنند.

هنگامی که متوجه شدیم از میگرن کامل رنج می بریم ،  درد می تواند به قدری ناتوان کننده باشد که تمرکز را غیر ممکن کند. بنابراین ، باید تا زمان تسکین درد ، استراحت کنیم.

علل میگرن

مطالعات زیادی در مورد درد میگرن انجام شده است. با این حال ،  هنوز هم یک بحث بزرگ وجود دارد. یکی از بحث برانگیزترین موضوعات مربوط به علل منجر به بروز میگرن است.

بسیاری از نویسندگان در مورد عوامل محرک مختلف میگرن نظریه پردازی کرده اند. این موارد شامل  استعداد ژنتیکی ، عوامل محیطی و استرس روانی است. با این حال ، همه دلایلی که در زیر ذکر می کنیم نیز با شروع این دردها ارتباطی دارند:

  • اضطراب
  • استرس روانی .
  • فعالیت بیش از حد جسمی
  • محرک های بالقوه ، که می توانند مجرا یا شنوایی باشند.
  • تغییرات هورمونی
  • تحریک کننده مواد مانند توتون یا کافئین.
  • سو مصرف از برخی داروها یا داروها.
  • خواب ناکافی

 

migraines-and-sports

رابطه میگرن و ورزش

در موارد متعددی ، افراد میگرن و ورزش را مرتبط کرده اند . هم در پیدایش و هم در درمان. همانطور که در بالا ذکر کردیم ،  فعالیت بدنی ممکن است استرس خاصی را بر بدن ما وارد کند. و این استرس ممکن است به میگرن منجر شود

این می تواند نتیجه کم آبی بدن ، تسریع کننده ضربان قلب یا تغییرات هورمونی باشد که هنگام ورزش اتفاق می افتد. همان ، توضیح دقیق وجود ندارد.

با این حال ، متخصصان اغلب توصیه می کنند بیمارانی که میگرن مزمن دارند سطح فعالیت بدنی خود را افزایش دهند. فعالیت بدنی باعث می شود بدن ما موادی مانند اندورفین را که به عنوان درد کشنده طبیعی عمل می کنند ، آزاد کند.
بنابراین ، شدت سردرد را کاهش می دهندعلاوه بر این ، بهبود کلی سلامتی همچنین می تواند باعث کاهش و شدت این دوره ها شود.

درمان: میگرن و ورزش

در حال حاضر ; هیچ درمان قطعی برای میگرن وجود ندارد. آنها می توانند خود به خود ظاهر شوند ; و ما می توانیم سالها از آنها رنج ببریم. تنها درمانی که امروزه داریم ، مربوط به رفع علائم است. به عبارت دیگر ، کاهش اثرات ناخوشایند میگرن تا حد ممکن.

اقداماتی که در دوره های میگرن انجام می دهیم بسیار مهم است ; به عنوان مثال ; استراحت در یک اتاق تاریک ; نوشیدن مقدار زیادی آب و قرار دادن یک دستمال مرطوب بر روی پیشانی.

 

درمان میگرن در حین فعالیت بدنی

اگر هنگام ورزش متوجه علائم میگرن می شوید ; بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که متوقف کنید;  مهم است که آرامش خود را حفظ کنید; وحشت در افراد معمول است ; مخصوصاً در چند بار اول که این اتفاق می افتد بنشینید و مقداری آب بنوشید.

همچنین می توانید چیزی بخورید که به شما انرژی می دهد ; مانند مقداری میوه یا نوار انرژی و مقداری آب به صورت خود بپاشید; فعالیت بدنی را تا پایان قسمت قطع کنید ; تا باقیمانده روز را استراحت کنید.

 

منبع 

در شروع کن بخوانید : فوائد فیبر برای ورزشکاران

 

بدخوابی و بی خوابی: علت ها و دلایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *