تناسب اندام, حرکات ورزشی

دویدن صحیح و موثر چگونه است

دویدن صحیح

دویدن صحیح و موثر چگونه است

دویدن به داشتن اندام مناسب و سلامت بیشتر بدن کمک زیادی می کند اما ; نحوه دویدن صحیح بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که فشار کمتری به بدن وارد شود .

تنها ورزش ساده ای که به امکانات زیادی نیاز ندارد دویدن می باشد اما ; همین ورزش ساده باید به درستی انجام شود تا از مزایای آن بهره مند شوید; در ادامه مطلب شما را با نحوه صحیح دویدن آشنا خواهیم کرد.

اگر به این نکات کوچک ولی مهم توجه کنید انرژی خودرا ذخیره می کنید;از آسیب پیشگیری می کنید و با سرعت بیشتری به نتیجه می رسید.

بهبود بخشیدن فرم دویدن تان می تواند به شما کمک کند تا سریعتر، موثرتر و کارآمدتر بدوید ; و فشار کمتری نیز به بدنتان وارد شود و خطر مصدومیت نیز برایتان کاهش یابد. نکاتی که در ادامه آورده شده اند را دنبال کنید تا با فرم صحیح دویدن آشنا شده و در دوهایتان آنها را به کار گیرید.

سرِ بالا بدوید

افتادن سر به پایین توان شما را برای دویدن کم میکند؛ سعی کنید سرتان را به بالا بکشید‌.

ریتم دویدنتان را پیدا کنید

همگام با ریتم بدنتان دست ها را که از آرنج خم شده اند کنار بدن, جلو عقب ببرید( مثلا با ریتم ۱۲۰ ضرب در دقیقه).این هماهنگی انرژیتان برای دویدن را بیشتر میکند.

 به روبرو نگاه کنید

حدود ۱۰ متر جلوتر رو نگاه کنید ، این باعث بالا ماندن سر شده و از نظر ذهنی به دویدنِ بیشتر کمک میکند.

پاها را مستقیم جلوی بدن روی زمین بگذارید

هنگام زمین گذاشتن پاها آنها را به چپ و راست نبرید. این کار باعث کند شدن شما می شود.

    هنگام خستگی بدنتان را کنترل کنید

وقتی سرعت تان را کم می کنید، کمی بیش از حد معمول پا(زانو)ی عقب را بالا ببرید، این کار باعث می شود ‌از خستگی جلوگیری کنید.

بستن پلاستیک به دور شکم کاری بسیار مضر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *