پزشکی و سلامت, تناسب اندام, حرکات ورزشی

خطرات تمرین بیش از حد

Overtraining

انگیزه مهمترین ویژگی هر فرد ورزشکاری ست که امیدوار به پیشرفت آن است باید آن را داشته باشد . با این حال می تواند نتیجه معکوس نیز ایجاد کند . اگر ما در تمرینات خود عجله کنیم و زمانی که باید استراحت کنیم را تمرین کنیم ، دچار خطرات تمرین بیش از حد می شویم .

علائمی که می توانند نشان دهند بیش از حد تمرین می کنید

علاوه بر موارد پایین تمرین بیش از حد می تواند ما را به لاغر شدن بیش از حد ; کمبود اشتها  اضطراب و حتی افسردگی سوق دهد . به همین ترتیب ، می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد;  و این امر باعث سهولت در ایجاد  بیماری ها و آسیب ها می شود .

 

over-training-syndrome

 

خستگی:

نتیجه مستقیم کمبود استراحت بین جلسات آموزشی است.

بی انگیزه و عدم تمرکز:

انجام مکرر کاری ، به ویژه کاری که نیاز به تلاش دارد ، می تواند از نظر ذهنی به ما فشار بیاورد ; به همین ترتیب ، طبیعی است که خودمان نتوانیم تمرکز کنیم یا برای تمرکز تلاش کنیم.

افت عملکرد :

در نتیجه دو نکته قبلی ، اگر زیاد تمرین کنیم ، سطح عملکرد ما یکسان نخواهد بود.

 

 

نکاتی برای جلوگیری از خطرات تمرین بیش از حد

 

مشکلات خواب:

آیا تا به حال به دلیل خستگی زیاد نتوانسته اید بخوابید ؟ اگرچه متناقض به نظر می رسد ، اما تمرین بیش از حد ممکن است باعث شود ما برای خوابیدن تلاش کنیم.

بیماری های استخوان:

تمرین بیش از حد سطح استروژن را در بدن ما کاهش می دهد ، که می تواند استخوان ها و مفاصل ما را به دلیل پوکی استخوان تحت تأثیر قرار دهد. این امر همچنین می تواند باعث تغییرات هورمونی شود ، که در موارد شدید ممکن است چرخه قاعدگی را متوقف کند.

 

نکاتی برای جلوگیری از خطرات تمرین بیش از حد

 

نکاتی برای جلوگیری از خطرات تمرین بیش از حد

برای اینکه به مشکلاتی که نام بردیم برنخوریم و دچار اور ترینینگ یا خطرات تمرین بیش از حد نشویم باید نکات و اصولی که در ادامه می آید را رعایت کنیم .

تدریجی و اصولی تمرین کنید

مهم است که به تدریج وزنی را که با آن کار می کنید افزایش دهید و سعی نکنید از مرزهای توانایی بدن خود عبور کنید . همچنین ، توصیه می شود که روال تمرینی شما براساس یک سبک ترکیبی از آموزش باشد. چند روز تمرین شدید را با روزهایی که از تمرینات متوسطتری دارد مخلوط کنید.

یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید

هنگام صحبت در مورد آموزش ، رژیم غذایی ، مانند همیشه ، نقشی اساسی در زندگی ما دارد ; مهم این است که ما سوخت لازم بدن را برای جایگزینی انرژی از دست رفته و همچنین ابزارهایی برای بازسازی عضلات و بافتها به بدن ارائه دهیم .

 

Penne pasta in tomato sauce with chicken and tomatoes on a wood

 

تمرین بیش از حد می تواند باعث شود که سطح کورتیزول ; هورمونی که توسط غدد فوق کلیه در شرایط استرس یا فشار تولید می شود ، افزایش یابد .

عملکرد کورتیزول اطمینان از واکنش ذهن و عضلات در لحظات شدید است ; میزان بیشتری از انرژی و چربی بدن را می سوزاند .  قسمت بد این است که اگر  شما به طور مداوم کورتیزول تولید کنید ، می تواند منجر به تجزیه عضلانی شود که شما را در معرض خستگی یا آسیب دیدگی قرار می دهد .

بدونید کی باید تمومش کنید

اگر هر یک از علائم ذکر شده در بالا را احساس کردید یا احساس کردید که نمی توانید طبق برنامه روزمره خود پیش بروید ; برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید متوقف شوید .  برای جلوگیری از تمرین بیش از حد ; از تکرار ، مدت زمان و شدت آموزش خود بکاهید .

در نتیجه

خطرات تمرین بیش از حد فقط مربوط به یک ورزش خاص و فقط ورزشکاران حرفه ای نیست .  البته با در نظر گرفتن پتانسیل و شرایط جسمی می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد .

به همین ترتیب ، مهم است که به طور متوسط ​​تمرین کنید و به تدریج میزان وزنی را که با آن تمرین می کنید و اهداف خود را به طور تدریجی افزایش دهید . علاوه بر مراقبت از بدن ، باید به ذهن خود کمک کنیم تا ; از دستاوردهای واقع بینانه و کوتاه مدت خود انگیزه و رضایت داشته باشد .

 

منبع : fitpeople.com

همچنین در شروع کن بخوانید : حرکت اسکات

مثلث بدنی تمرین، تغذیه و استراحت در یک ورزشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *