تناسب اندام, حرکات ورزشی

حجیم کردن پای لاغر

leg-workout

داشتن پاهایی لاغر و کشیده واقعاً نعمتی است اما آنهایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمک‌تان کند کمی وزن‌تان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌ شده مستقیماً به پا برود. درواقع، این نوع افزایش وزن احتمالاً با بالا بردن چربی بدن همراه خواهد بود. برای پرحجم‌تر کردن پاها، تمرینات بدنسازی و قدرتی می‌تواند با تمرکز بر عضلات پایین‌تنه به بالا بردن حجم آن کمک کند.در این مقاله به روش‌های حجیم کردن پای لاغر می پردازیم. همچنین با انجام نکته های زیر به راحتی عضلات پا تقویت می شود.

 

تمرین پا

 

  • قدم اول:

در برنامه ورزشی بدنسازی‌تان حتماً حداقل یک ست ۱۲ تکراره حرکت اسکات (squat) بگنجانید;این حرکت روی کل عضلات پایین‌تنه شما کار کرده و تمام عضلات آن را در یک زمان درگیر می‌کند.

  • قدم دوم حجیم کردن پای لاغر :

در برنامه تمرینتان از حرکت پرس پا استفاده کنید;دستگاه پرس پا در اکثر باشگاه‌های ورزشی موجود هستند;در هر جلسه تمرین حداقل ۱۲ تکرار از این حرکت انجام دهید.

leg press machine

  • قدم سوم:

پله‌نوردی کنید;بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین‌تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می‌کند.

  • قدم چهارم:

در هر جلسه از تمرین حداقل ۱۲ تکرار حرکت ساق انجام دهید;این حرکت ورزشی به شما کمک می‌کند به خوبی روی عضلات ساقتان کار کرده و آنها را حجیم‌تر کنید.

 

leg-anatomy

leg-anatomy

 

  • قدم پنجم حجیم کردن پای لاغر :

بیشتر پروتئین بخورید. این ماده‌غذایی به عملکرد عضلات;ریکاوری و افزایش حجم عضلات کمک می‌کند;سعی کنید پروتئین مصرفی خود را در طول روز پخش کنید;گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات و لبنیات ازجمله منابع خوب پروتئین هستند.

البته روش‌های پرحجم کردن پاهای لاغر فقط این موارد نیست;ولی می توان گفت این روش جزء بهترین راه حل هاست.

در شروع کن بخوانید :تمریناتی برای عضله گلوتئوس یا باسن

 

12 برنامه یا اپ های برتر ورزشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *