تناسب اندام, حرکات ورزشی, کاهش وزن

تمرین ده دقیقه ای برای آب کردن چربی شکم

Man in a isolations. Guy training online. Man using a laptop.

غیر از زیبایی آب کردن شکم می تواند انگیزه های دیگری نیز داشته باشد . چربی در عملکرد کبد تداخل ایجاد می کند و خطر بیماری قلبی ، دیابت و حتی برخی سرطان ها را افزایش می دهد . طبق مطالعه کلینیک مایو بر روی ۶۵۰،۰۰۰ بزرگسال ، دور کمر بیشتر به معنای خطر مرگ بیشتر در هر نوبت است. برای گرفتن نتیجه مطلوب باید یک رژیم غذایی غنی از غذاهای کامل داشته باشید و مقدار زیادی آب بنوشید. اما یکی از راه ها برای هدف قرار دادن چربی شکم در خانه یا باشگاه انجام  تمرین ده دقیقه ای برای آب کردن چربی شکم است

چند تمرین برای کاهش چربی شکم

این تمرینات اگر به شکل صحیح و مستمر و روزانه انجام شود می تواند نتیجه بخش باشد . به ویژه اگر با رعایت موارد رژیمی باشد و میزان کالری دریافتی کمتر از میزان کالری مصرف شده باشد .

گرم کردن

مطلوب است که  که ۲-۳ دقیقه قبل از شروع تمرین اصلی گرم کنید تا بدن به صورت تدریجی وارد شرایط تمرین شود . گرم کردن در ابتدای تمرین و خنک کردن در انتهای تمرین ، می تواند با دویدن در محل یا پریدن ، انجام شود .

young attractive slim woman doing sport exercises on morning sunrise beach in sports wear, healthy lifestyle, listening to music on earphones, making stretching

اسکات

ایستاده در حالی که پاها از عرض شانه فاصله دارد ، به حالت چمباتمه زانو را خم کنید و پایین بیایید و سپس به حالت اولیه برگردید . می توانید این تمرین را با دمبل یا کش سی ای کس نیز انجام دهید .

Focused athlete girl working on physical endurance. Young woman squatting outdoors, spectacular landscape in background. Fitness outdoors concept

بورپی

“ایستاده با عرض شانه از هم جدا ، به سرعت به حالت پلانک پایین بیایید ، با فشار دست برگردید ، به بالا و به حالت اولیه بروید ، سپس در حالت ایستاده بپرید و این کار را بدون وقفه ۶ تا ۸ بار تکرار کنید .

تصویر مردی که در حال انجام تمرین بورپی با ارم شروع کن و توضیح در تصویر

لانج پرشی

“در حالت لانج بایستید و پای راست خود را به جلو و پای چپ را عقب پشت خود قرار دهید. سپس با حفظ این ژست بشینید سپس به هوا بپرید و پاها را تعویض کنید

ورزشکار زنی در حال انجام تمرین لانجز پرشی

حرکت کوهنوردی یا کلایمبینگ

“موقعیت پلانک را در نظر بگیرید ، سپس زانوی راست خود را به سمت سینه نزدیک کنید ، سپس زانوی چپ را تا آنجا که می توانید سریعتر حرکت دهید ، در اصل در حالت فشار بالا در جای خود قرار بگیرید.”

زنی در حال انجام تمرین کوهنوردی با بک طوسی و توضیح در متن با لوگوی شروع کن

نتیجه گیری تمرین برای آب کردن چربی شکم

مهم این است که شما به یک برنامه ثابت پایبند باشید. کاهش وزن به طور کلی و چربی شکم به طور خاص هر دو به تکرار و قوام ورزش های قلبی عروقی کاهش می یابد . با انجام هرروزه تمرینات بالا و رعایت رژیم مناسب غذایی و پی گرفتن سبک زندگی سالم می توانید به نتیجه مطلوبی برای آب کردن چربی شکم برسید .

تمرینات پا چرا مهمند ؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *