حرکات ورزشی

تمرینات و دستگاه های آسیب زا

تمرینات و دستگاه های آسیب زا

بعضی از تمرینات و دستگاه ها در بدنسازی وجود دارند که بیشترین احتمال ایجاد مصدومیت بین ورزشکاران را دارند ; این بدان معنی نیست که آنها تمرینات و ماشینهای بدی هستند. منظور ما به طور خاص این است که تمرینات و دستگاه های آسیب زا ریسک بالایی در رابطه با آنها وجود دارد.

این گزارش را به عنوان هشداری برای از خود مراقبتی بیشتر بپذیرید.

پرس پا

پرس پا دستگاهی است که روی چهار سر ران کار می کند;برای استفاده از آن ، شما باید با پای خود در زیر وزنه بنشینید. پس از آن ، پای خود را بالا می برید ; به طوری که زانوها راست بشوند.متأسفانه ، این زانوها ، تاندونها و رباطهای شما را تحت فشار زیادی قرار می دهد ; که مطمئناً احتیاط ،درست زدن و در صورت مبتدی بودن کمک از مربی مجرب را می طلبد.

به جای استفاده از پرس پا برای کار چهار سر ران ; می توانید اسکوات تک پا بدون دستگاه را انجام دهید.

این تمرین به این شکل است که تمام وزن خود را روی یک پا انجام بیندازید ; در حالی که پای دیگر در مقابل شما قرار دارد. با این روش ، می توانید چهار سر ران را با کمترین خطر آسیب دیدگی تمرین دهید.

دراز نشست

تمرینات شکم برای تناسب اندام بسیار مهم است;پرطرفدارترین تمرین شکمی ،درازنشست است.اما تمرینات مؤثرتری وجود دارد که ; کل منطقه شکم را به طور موثرتر تحت فشار و تمرین قرار می دهد.

مشکلی که در درازنشست وجود دارد این است که با هر تکرار ، آنها به کمر فشار می آورند;گذشته از این، درازنشست آنقدر که به نظر می رسد مؤثر نیستند. به همین دلیل بهتر است آنها را با پلانک جایگزین کنید. این تمرین نه تنها باعث می شود که تمام عضلات ناحیه شکم کار کنند بلکه کالری را نیز می سوزاند.

برای اجرای پلانک ، رو زمین دراز بکشید و خود را بر روی آرنج و پاهای خود ; با زانوهای صاف و باسن نزدیک به زمین بکشید;به مدت ۳۰ ثانیه حالت مستقیمی داشته باشید. اگر می توانید بیشتر دوام بیاورید ، یک دقیقه موقعیت را حفظ کنید.

دستگاه قفسه سینه

قفسه سینه دستگاهی است که بازوها ، شانه ها و قفسه سینه شما را تقویت می کند;مشکل اصلی پرس سینه اینست که فقط چند گروه ماهیچه ای برای اجرای تمرینات جدا می شوند;علاوه بر این ، حرکت نسبتاً غیر طبیعی برای بدن شماست;این می تواند تأثیرات منفی بر روی مفاصل و تاندونهای شما بگذارد;سرانجام ، این واقعیت که مجبورید این تمرین را هنگام نشستن انجام دهید ; بخشی از اثربخشی آن را از بین می برد.

به جای استفاده از دستگاه پرس سینه ، می توانید شنا سوئدی بزنید;به این ترتیب ، شما باید سینه خود را به روشی متعادل و بدون خطر آسیب دیدن مفاصل خود انجام دهید ; فشارهای گسترده ای وجود دارد; برخی از این موارد دشوار است ، اما ، بدون نیاز به استفاده از پرس سینه ، قوی تر خواهید شد.

در شروع کن بخوانید :کمک به بازسازی عضلات

یکی از منابع :cardiohigh.com

 

تمرینات متابولیک یا سوخت و سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *