حرکات ورزشی

تمرینات اساسی برای عضله ران

تمرینات اساسی برای عضله ران

تمرینات اساسی برای عضله ران

وزنه و دستگاه های سالن بدنسازی بهترین گزینه برای تقویت عضله ران های شما با یک تمرین روزمره مناسب است;کار کردن در این ناحیه از بدن به وضوح بر سلامتی عمومی عضلات شما تأثیر می گذارد.

پاهای ما به خصوص چهار سر ران بزرگترین و طولانی ترین گروه عضلانی بدن به حساب می آید;کار در این زمینه برای ارتقاء وضعیت جسمی خوب به طور کلی ضروری است;خوشبختانه ، تمرین های مختلفی برای تقویت ران های شما وجود دارد..

تمرینات ایده آل برای تقویت عضله ران های شما

اسکات 

اگر تمرینی وجود داشته باشد که مستقیماً روی چهار سر ران اثر داشته باشد ; بدون شک اسکات می باشد. کارآیی اسکات ازاین واقعیت ناشی می شود که آنها گولوت ها(عضله های مرتبط با باسن) و همسترینگ ها را نیز هدف قرار می دهند.

uqgi vhk

می توان برای انجام آن از وزنه های سنگین و هالتر بلند استفاده کرد;اگربه یک سالن ورزشی دسترسی ندارید ، می توانید در هر مکانی اسکات انجام دهید ونتیجه بگیرید.

سوما اسکات 

یکی از پر طرفدارترین مدل های اسکات می باشد که ; در آن پاها کمی بیشتر از حد نرمال باز می شود و زانوها به سمت بیرون کشیده می شود.

در این تمرین حفظ حالت و موقعیت مناسب الویت است;در این تمرین نیز عضله های باسن تحت فشار می شود و تمرین منظم و مداوم منجر به فرم دهی آن می شود.

لانجز(Lunges)

می توان گفت این حرکت نیز نوعی اسکات است اما شما باید برای انجام آنها قدم هایی رو به جلو بردارید;یک پا همیشه پشت شما قرار می گیرد و به شما در تعادل کمک می کند و اجازه می دهد وزن شما روی پای جلوی شما بیفتد.

برای اضافه کردن وزن ، می توانید یک جفت دمبل را با بازوهای خود به سمت پایین نگه دارید;گزینه دیگر انجام لانجز هایی است که یک هالتر در پشت گردن خود دارند. اگر این مدل را امتحان می کنید ، توصیه می کنیم شخص دیگری را  برای نظارت بر کار خود داشته باشید.

دستگاه جلو پا

این دستگاه در تمام باشگاه ها یافت می شود.تمرین با این دستگاه به سفت شدن عضله ران کمک می کند.

این ماشین ها به گونه ای طراحی شده اند که با هر دو پا قابل استفاده باشد;با این وجود ، می توانید از وزنه های سبک تر نیز برای کار با یک پا استفاده کنید.

دستگاه پرس پا

این دستگاه نیزدر همه ی باشگاه ها یافت می شود و برای ران بسیار کارامد است.

این دستگاه دارای پشتی است که نزدیک به کف زمین است;در مقابل ما ، پایه ای قرار دارد که ما باید با پاهای خود فشار داده و وزنه را بلند کنیم.با این تمرین می توانید پاهای خود را به حد مجاز خود برسانید و شاید حتی بیشتر از وزن بدن خود را بلند کنید.

شما چه تمرینی برای تقویت ران می شناسید.برایمان بنویسید

در شروع کن بخوانید :تمریناتی برای خلاص شدن از چربی زیر بغل

تمرین ده دقیقه ای برای آب کردن چربی شکم

1 نظر در “تمرینات اساسی برای عضله ران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *