پزشکی و سلامت

تأثیر والدین بر ورزش کودکان

تأثیر والدین بر ورزش کودکان

تأثیر والدین بر ورزش کودکان

آگاهی از انواع فرزندپروری به خانواده ها و ورزشکاران کمک می کند تا رابطه بهتری داشته باشند.و از تأثیر والدین بر ورزش کودکان آگاهی یابند.

چهار نوع فرزندپروری مختلف وجود دارد.

۱-استبدادی:در آن انتظارات از فرزند به شکل سختگیرانه است.

۲- معمولاً هیچ محدودیتی وجود ندارد و آنها می خواهند همیشه فرزندان خود را خوشحال کنند.

۳-والدین معتبر ، متعادل است و بهزیستی فرزندانشان را در اولویت قرار می دهند

۴-والدین غافل:جایی که والدین غایب هستند یا از خشونت علیه فرزندان خود استفاده می کنند.

هدف این است که همیشه معتبر و دموکراتیک باشید ; و این به شما کمک می کند تا در مسابقات و آموزش های فرزندتان یک پشتیبان موفق باشید.

ویژگی هایی که می توانیم از کودکی به فرزند خود بیاموزیم:

-شور و علاقه به ورزش

-تمرکز و کنترل بر استرس و اضطراب

-تحمل ناامیدی و پذیرش شکست و درک ماهیت رقابت

-صبوری و کار تیمی

تأثیر والدین بر ورزش کودکان

بیشتر اوقات ورزشکاران والدین خود را چهره های موفقی می دانند;به همین دلیل ، پشتیبانی از آنها برای ورزشکارانشان ضروری است تا احساس امنیت ، اعتماد به نفس کرده و بهترین خود باشند. با این حال ، این همیشه اتفاق نمی افتد.

به این ترتیب ، می توانیم والدین را در رابطه با ورزش فرزندانشان به نقشهای زیر طبقه بندی کنیم:

سرمایه گذاران: آنها به فرزند خود اهمیت می دهند و ;  تمام تجهیزات لازم را برای بازی در ورزش خود ارائه می دهند. همچنین ، آنها کودک را به تمرین یا بازی می برند تا او احساس راحتی و آمادگی کند.

مربیان: آنها مربی دیگری می شوند و به فرزندشان دستور بازی یا موقعیت هایی را می دهند که با او روبرو می شود. با این حال ، این می تواند ورزشکاران را گیج کند ، زیرا آنها نمی دانند چه کسی باید به آنها گوش دهند.

مشوقان متعصب:این مهم است که والدین بتوانند در طول مسابقات پیام مثبت دهند;معمولاً والدین دلباخته می شوند و موفقیت های فرزند خود را جشن می گیرند ، یا وقتی که او مقصر است ، عصبانی می شوند. حفظ آرامش در این لحظات بسیار مهم است زیرا می تواند باعث اضطراب قبل یا حین مسابقات شود.

غایب: این والدینی هستند که از فرزندان خود حمایت می کنند ; اما ترجیح می دهند خیلی درگیر نشوند. معمولاً آنها فاقد علاقه ، وقت و دانش ورزشی هستند. گاهی اوقات ، آنها درک نمی کنند که این می تواند فرزند خود را ناراحت کند که والدینش از او حمایت نمی کنند.

تأثیر والدین بر نگرش رقابتی

قبل از بازی والدین برای جلوگیری از استرس یا ترس قبل از مسابقه باید به فرزندانشان اطمینان دهند;علاوه بر این ، آنها همیشه باید تأکید کنند که تفریح مهمترین چیز است. در پایان روز ، همیشه باید چیزی باشد که از آن لذت ببرند و همیشه چیزی برای بهبود وجود خواهد داشت.

در طول بازی ها ;مهم است که والدین اهمیت امنیت را چه به صورت کلامی و چه غیر کلامی به آنان توجیه کنند. علاوه بر این ، آنها همیشه باید روی نکات مثبت و نیمه پر لیوان تاکید کنند.

پس از مسابقه ، مهم است که والدین از فرزندان خود بشنوند که آیا آنها شکست خورده اند یا خیر;و اینکه چه حسی نسبت به بازی دارند. سپس ، آنها می توانند به آنها فضا دهند تا به خوبی یا بدی که اتفاق افتاده است بپردازند.

نتیجه

همانطور که اشاره کردیم ، انواع مختلفی از خانواده ها ، فرزندان و والدین در ورزش وجود دارد;مهم است که همیشه آگاه باشید و روشهای پشتیبانی از ورزشکاران کودک را با مناسب ترین روش ها بدانید. تأثیر والدین قطعاً بر زمان ورزش فرزندتان تأثیر می گذارد.

ارتباطات ابزاری است برای والدین برای کمک به فرزندان خود در ورزش بهتر و مهمتر از همه;یادگیری چگونگی پذیرش شکست ها و پیروزی ها.

در شروع کن بخوانید :تاثیر ورزش بر سیستم ایمنی

ضرورت استراحت بین روزهای تمرین

1 نظر در “تأثیر والدین بر ورزش کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *