ویدئو و مستند

بهترین فیلم های مستند ورزشی

بهترین فیلم های مستند ورزشی

بهترین فیلم های مستند ورزشی

مستند ورزشی به ما این امکان را می دهند که درباره ورزشکاران ; مسابقات مهم ورزشی ، مسابقات قهرمانی و موارد دیگر اطلاعات کسب کنیم ; کدام یک از مستندهای زید را دیده اید؟نظرتان در مورد آن را برایمان بنویسید.

۱. ایکاروس(ICARUS) مستند ورزشی درباره دوپینگ

ایکاروس یک مستند ورزشی دو ساعته برنده اسکار است که به موضوع بسیار جنجالی در ورزش می پردازد: دوپینگ.

این فیلم بر اظهارات گریگوری رودچنکوف روس در مورد استفاده از برخی مواد توسط ورزشکاران روسی متمرکز است;که منجر به حذف همه ورزشکاران روسیه از بازیهای المپیک ۲۰۱۶ در ریو شد.

۲. ویلیامز (Williams)

اگر طرفدار مسابقات اتومبیلرانی و فرمول ۱ هستید ; باید این مستند ورزشی را تماشا کنید. این داستان سر فرانک ویلیامز و تیمش را روایت می کند ; این فیلم الهام گرفته از کتابی است که در سال ۱۹۹۱ توسط همسرش نوشته شد.

این مستند ورزشی داستان عشق سر فرانک ویلیام به مسابقه و همسرش و نحوه زندگی هر دو در ده ها سال را روایت می کند. این مستند الهام بخش همچنین ظهور سر فرانک ویلیامز را نشان می دهد و شامل حوادث جدی است که آینده وی را در معرض خطر قرار می دهد.

۳.یک بار برادران(once brothers)

یکباربرادران مستند ورزشی دیگری است که باید ببینید ; این داستان تیم بسکتبال یوگسلاوی را در دهه ۱۹۹۰ وقتی که اتحاد جماهیر شوروی به پایان می رسید روایت می کند.

۴. وقتی که پادشاه بودیم(when we were kings)

این یکی دیگر از مستندهای برنده اسکار است ; این فیلم بر پایه جدال بین محمدعلی کلی و جورج فورمن در ۱۹۷۴ است. اعتقاد بر این است که این مبارزه یکی از بهترین مبارزات از لحاظ استقبال عمومی در تاریخ بوکس است.

به گفته سازندگان این مستند ، هدف از اجرای این پروژه یادآوری دوران طلایی بوکس بود.

۵.مارادونا توسط کاستوریکا (Maradona by kusturica)

مارادونا توسط کاستوریکا مستند ورزشی دیگری است که باید ببینید;این مبتنی بر یکی از بهترین ورزشکاران جهان ، بازیکن سابق فوتبال آرژانتین ، دیگو آرماندو مارادونا است.

امیر کوستوریکا ، فیلمساز صربی ، زندگی مرد در پشت توپ ، کودکی نامساعد ، زندگی حرفه ای اش ، شناخته شده ترین داستان های او و حتی مشکلاتش را با مواد مخدر و علاقه سیاسی اش به کوبا و ونزوئلا به تصویر می کشد.

۶.پمپ آهن(pumping iron)

اگرچه این مستند ورزشی قدیمی ست (در سال ۱۹۷۷ اکران شد) ، بسیار جالب است و داستان مسابقات بدن سازی را روایت می کند.

این مستند بر یکی از شناخته شده ترین برندگان این مسابقه ، آرنولد شوارتزنگر تمرکز دارد.

۷.کلاس ۹۲(The Class of 92)

این مستند محبوب برای هواداران فوتبال انگلیس است. کلاس ۹۲ داستان شش دوست را روایت می کند که در اوقات فراغت خود در فوتبال بازی می کردند و سپس به ستاره های فوتبال تبدیل شدند.

این مستند بر دیوید بکام ، گری نوویل ، نیکی بات ، رایان گیگز ، فیل نویل و پل اسکولز تمرکز دارد.

 

در شروع کن بخوانید :آیا عرق کردن موجب کاهش وزن می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *