تناسب اندام, حرکات ورزشی

بعد چندوقت باشگاه رفتن نتیجه می گیرم؟

بعد چندوقت باشگاه رفتن نتیجه می گیرم؟

هدفتان از ورزش کردن چیست؟آیا می خواهید سالم باشید ; یا خوب به نظر برسید و یا احساس خوبی از تناسب اندامتان داشته باشید؟ چندوقت باشگاه رفتن به هدفتان خواهید رسید؟

پاسخ به این پرسش مسیر شما را مشخص می کند;اما هدف شما هرچه که باشد ورزش باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و ظاهر بهتری پیدا کنید.

اما چقدر طول خواهد کشید که نتیجه باشگاه رفتن را ببینید؟ اولین چیزی که از جلسه اول باشگاه خونه می آورید ; درد ، کوفتگی و خستگی ست. در سطح بصری،اینکه شما هرروز خودرا در آیینه می بینید متوجه تغییرات کوچک اما مهم خود نمی شوید;اما گفته می شود این تغییرات کوچک بعد از دومین هفته تمرین آغاز می شود.

اما مهمترین سطح ،سطح ذهنی است که باعث تداوم و حفظ عادت باشگاه رفتن ما ; و رها نکردن آن به خاطرعدم تغییر ظاهری می شود.باید در ذهن خود آگاه باشیم که بدن ما شروع به تغییر کرده است حتی اگر ما متوجه آن نمی شویم.

روزی چند ساعت تمرین مناسب است؟

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند بزرگسالان حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متمرکز در هفته داشته باشند;این فرض برآن است که شما ورزش متوسطی انجام می دهید.

این استاندارد فقط به عنوان حداقل برای حفظ شکل و نگه داشتن در محدوده قابل قبول عملکرد بدن منظور شده است;برای اینکه بتوانیم تغییراتی در شکل ماهیچه ها مشاهده کنیم ، برخی از کارشناسان معتقدند که این تعداد باید پنج برابر شود. طبق چنین نظری ، زمان عامل مهمی است.

البته که فرم خام بدنی ما مهم است. به عنوان مثال،افرادی که با چاقی روبرو هستند را در نظر بگیرید;آنها تغییرات کوچکی می کنند .بنابراین ، عوامل بسیاری وجود دارد که تعیین می کند چه نتیجه ای از رفتن به سالن ورزشی که در مورد خاص خود خواهید دید ، حاصل می شود.

وزن هر شخصی که تحت آموزش قرار می گیرد سرعت و دید نتایج را تعیین می کند;افراد نازک تر به نظر می رسند به طور کلی تنش بیشتری پیدا کنند. با این حال ، حتی این نیز نسبی است ، زیرا افراد لاغر هنگام افزایش وزن با افزایش وزن خود مشکل دارند.

تغذیه در حین چندوقت باشگاه رفتن

جنبه دیگر این است که ورزش تنها ۳۰ درصد از آنچه بدن شما می شود را تعیین می کند;۷۰ درصد دیگر مربوط به رژیم و عادتهای غذایی شماست.

اگر رژیم شما مطابق با اهداف شما نیست ; محصولی که در آخر به آن دست خواهید یافت ، همان چیزی است که انتظار دارید.

جنبه های دیگری مانند ژنتیک و زندگی روزمره شما نیز عواملی هستند که; ظاهر بیرونی شما را تعیین می کنند. عامل مهمتر جنسیت شماست.. در عمل ، زنان می توانند بدن خود را به همان راحتی مردان فیت کنند.

به طور خلاصه

تغییرات بزرگ فقط با تمرین مداوم در طول زمان حاصل می شود;دیدن نتایج بزرگ ممکن است تا سالها طول بکشد. نوع بدن یک فرد نازک ممکن است کمی بعد از پنج یا شش سال فعالیت بدنی تغییر کند.

متغیرهای زیادی وجود دارد که پاسخ سوال اول را مشخص می کند;گذشته از آن . این تنها موضوعی نیست که جلسات آموزشی خود را بدرستی سازمان دهید;مدل  شما ، محیط ،تغذیه و المان های ذهنی نقش مهمی دارند.

با این وجود ، فراتر از پیچیدگی شکل بدنی ; همیشه می توانید پیشرفت های خود را به اندازه کوچک مشاهده کنید;هدف واقعی شما باید این باشد که ; از ورزش کردن روزانه و ایجاد و حفظ یک سبک زندگی سالم لذت ببرید;

در شروع کن بخوانید :لزوم گرم کردن قبل از تمرین

ایروبیک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *