تناسب اندام, کاهش وزن, مقالات

برای کاهش وزن چقدر راه برم؟

برای کاهش وزن چقدر راه برم؟

 

صرف نظر از سن و سطح تناسب اندام ، یک برنامه پیاده روی اختصاصی همراه با تغذیه مناسب می تواند راهی عالی برای کاهش وزن باشد. برای انجام درست و رسیدن به اهداف شخصی باید مطمئن شوید که به اندازه کافی راه می روید ، با شدت مناسب و لحاظ کردن رژیم غذایی شخصی .اما شاید از خودتون بپرسید برای کاهش وزن چقدر راه برم؟

مدت پیاده روی یا برای کاهش وزن چقدر راه برم؟

طبق گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا (ACSM) ، میزان زمان مناسب برای سلامت سیستم قلبی عروقی و سایر جوانب سلامتی باید هدف خود را برای شرکت در حداقل ۳۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط در روز یا ۱۵۰ دقیقه در هفته انجام دهند . البته اگر هدفتان از پیاده روی کاهش وزن و تناسب اندام است یش از این میزان ، زمان لازم دارید .

ACSM برای افرادی که چاق هستند و سعی در کاهش وزن دارند و یا افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ، توصیه می کند که این مقدار زمانی را تا ۲۰۰-۳۰۰ دقیقه در هفته افزایش دهند.

یک ساعت پیاده روی در ۴ تا ۵ روز در هفته برای رسیدن به اهداف کاهش وزن شما کافی خواهد بود. هر زمان اضافی که ورزش کنید بیشتر از این می تواند به میزان کالری سوزی و سطح تناسب اندام شما کمک کند.

 

تفاوت پیاده روی و دویدن

پیاده روی می تواند بسیاری از مزایای سلامتی را مشابه دویدن داشته باشد ; و خطر آسیب کمتری نیز به همراه دارد.
اما ، وقتی صحبت از کاهش وزن می شود ; مدت زمان کلیدی برای افرادی است که پیاده روی را ترجیح می دهند.

طبق گزارش شورای ورزش آمریکا (ACE) ; یک دونده ۶۸ کیلوگرمی ۳۴۰ کالری را در با سرعت پنج کیلومتر در ساعت به مدت ۳۰ دقیقه می سوزاند ;  میانگین این آمار حدود ۱۱.۳ کالری در دقیقه است.
از طرف دیگر ، یک پیاده روی با وزن ۶۸ کیلوگرم که با سرعت متوسط سه مایل در ساعت ورزش می کند ، ۲۲۴ کالری را در طی یک مسیر ۵ کیلوگرمی می سوزاند که در کل ۶۰ دقیقه طول می کشد ; این میانگین ۳.۷ کالری در دقیقه است.
اگرچه این مقایسه نشان می دهد که ; دویدن در واقع یک فعالیت مؤثرتر برای سوزاندن کالری است ، اگر بیشتر راه بروید ; می توانید به میزان کالری سوزی خوبی دست یابید ; در مثال بالا ، برای دستیابی به همان میزان کالری سوزی که به مدت سه مایل است می توانید حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه یا تقریباً ۴.۵ مایل قدم بزنید .

وعده های غذایی

محاسبه و ضبط مراحل روزانه ، مسافت پیموده شده ; زمان و شدت ورزش در هنگام کاهش وزن همه مهم است ; اما قسمت آخر معادله  یعنی تغذیه  به همان اندازه مهم است ; تا جایی که می توانید کالری اضافی را کاهش دهید تا بتوانید تا تلاش و تمرینتان به ثمر برساند

 

در شروع کن بخوانید : اهمیت خواب کافی در چربی سوزی 

آیا عرق کردن موجب کاهش وزن می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *