پزشکی و سلامت, رژیم و تغذیه

اهمیت شکر برای ورزشکاران

اهمیت قند و شکر  برای ورزشکاران

آیا سعی می کنید قند و شکر  را از رژیم خود حذف کنید؟ مانند هر گروه غذایی ، قند و کربوهیدرات برای تغذیه سالم و متعادل مهم هستند;این به ویژه در مورد ورزشکاران صادق است! در مقاله امروز ما به اهمیت شکر برای ورزشکاران خواهیم پرداخت.

اگر پروسه تناسب اندام خود را شروع می کنید ;محو کردن قند و شکر  کربوهیدرات از رژیم غذایی شما ممکن است وسوسه‌انگیز باشد;بسیاری از افراد معتقدند که کربوهیدراتها و قندها باید به طور کامل از بین بروند. با این وجود قطعاً باید قند و کربوهیدرات بخورید! امروز ما اهمیت قند را برای ورزشکاران توضیح می دهیم ، حتی اگر سعی در کاهش وزن دارید!

برای افراد مبتدی ;مهم است که بدانند شکر چیست;به بیان ساده تر ، قند و شکر یک ماده مغذی اساسی و اصلی ترین راه بدن برای بدست آوردن انرژی است;در مقایسه با سایر گروههای غذایی ، قندها (چه ساده و چه پیچیده) نسبتاً کم کالری هستند.

از آنجا که قندها و کربوهیدرات ها از نظر کالری متراکم هستند ; خوردن مقادیر زیادی از آنها می تواند باعث اضافه وزن شما شود و در نهایت ، منجر به چاقی شود;بنابراین ، برای افراد کم تحرک ، بهتر است میزان مصرف قند و کربوهیدرات را کنترل کنید. این کار به راحتی با برنامه غذایی یا برنامه ردیابی وعده غذایی انجام می شود.

 دوزدرست  قند سالم باعث افزایش عملکرد می شود.

با این وجود ، این بدان معنا نیست که شما باید به رژیم غذایی خود قند ساده اضافه کنید;محققان دریافتند که شکر اضافه شده با مصرف بیشتر ، در ایجاد بیماری های قلبی عروقی ، دیابت نوع ۲ و التهاب مزمن نقش دارد.

قند و شکر برای ورزشکاران: قبل یا بعد از تمرین؟

از آنجا که به عنوان منبع اصلی انرژی ما عمل می کند ;قند وقتی قبل یا بعد از آموزش گرفته می شود ، بسیار متفاوت است.

قبل از تمرین ، مصرف کربوهیدرات از داشتن انرژی کافی برای تکمیل تمرین خود اطمینان می دهد;حتی ممکن است بعد از خوردن میان وعده با کربوهیدرات بالا ، قبل از کارهای روزمره خود ، عملکرد خود را افزایش دهید!

از طرف دیگر ، داشتن یک وعده غذایی سنگین کربن بعد از تمرین به بدن شما کمک می کند تا بهبود یابد;به نوبه خود ، شما قادر خواهید بود عضلات و قدرت ایجاد کنید ، خطر آسیب دیدگی و افت عملکرد را کاهش می دهید

آیا یک ورزشکار باید هر نوع قند و شکر ی بخورد؟

ما مثل “قند” و “کربوهیدرات” می گوییم که آنها همان چیز هستند;و از نظر علمی آنها همین هستند. با این وجود ، اکثر مردم “شکر” را به عنوان مواد سفید گرانول و غلیظی که برای شیرین کردن غذای ما استفاده می کنند ، درک می کنند. این قند تصفیه شده است

به عنوان یک ورزشکار و یک فرد به طور کلی سالم ، باید تلاش کنید میزان قند تصفیه شده خود را کاهش دهید. در حقیقت ، اگر مقدار زیادی قند تصفیه شده مصرف می کنید ، ممکن است باعث هیپوگلیسمی واکنشی شود!

به طور کلی ، سعی کنید کربوهیدرات های پیچیده و تصفیه نشده تغذیه کنید

استفاده از گلیکوژن برای تقویت عملکرد

برخی از ورزشکاران حرفه ای برای بهبود عملکرد ورزشی از بارهای گلیکوژن استفاده می کنند;این امر به ویژه در ورزش های بی هوازی مانند وزنه برداری مفید است.

تقویت گلیکوژن از بروز خستگی ماهیچه ها جلوگیری می کند و باعث افزایش عملکرد کلی می شود.

بنابراین ، چگونه می توانید بارهای گلیکوژن را در تمرین خود پیاده سازی کنید؟ برای مبتدیان ، باید مصرف کربوهیدرات را به مدت ۴۸ ساعت در شرایط نرمال تمرین کاهش دهید.

سپس ، مصرف قند و شکر خود را در ۴۸ ساعت آینده – قبل از مسابقه – تقویت کنید زیرا بار تمرین خود را کاهش می دهید.

در این دوره ، مصرف غذاهای سرشار از کربوهیدراتهای پیچیده را با سایر غذاهای سرشار از قندهای ساده جایگزین کنید. با این کار بدن شما گلیکوژن بیشتری از آنچه در شرایط عادی ذخیره می شود جمع می کند.

این وضعیت از فعالیت های ورزشی سود می برد و در ورزش های بی هوازی با متوسط متوسط یا در ورزش های جمعی مانند فوتبال مفید است.

بدون چربی قند و شکر بخورید

علیرغم اینکه یک ماده مغذی اساسی برای ورزشکاران است ;جالب است بدانید که چگونه قندها را بدون این که بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد ، مصرف می کنیم. به خاطر داشته باشید که در روزهای تعطیل یا وقتی که غیرفعال هستید ، میزان مصرف کربوهیدرات باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

از طرف دیگر ، باید بر میزان برنامه ریزی شده قند تأکید کنیم;ایده آل داشتن یک رژیم غذایی به طور کلی کم قندهای تصفیه شده و استفاده از آنها فقط به صورت پراکنده است. چسباندن به کربوهیدراتهای پیچیده بهترین گزینه شماست.

یک استراتژی جالب برای جلوگیری از افزایش وزن در ورزشکار و از دست دادن عملکرد ;استفاده از روزه متناوب است. در طول دوره تغذیه ;قندها را می توان حداقل در دو یا از سه وعده غذایی که مصرف می کنید در نظر گرفت.

به نوبه خود ; این عملکرد بهینه ورزش و نگهداری از فروشگاه های گلیکوژن را بدون تأثیر در ترکیب بدن شما تضمین می کند;در روزهای استراحت ، ایده آل این است که مصرف قندها را به یک یا سه وعده غذایی – در صورت روزه گرفتن – کاهش داده و غذاهای مختلفی را که حاوی کربوهیدرات هایی با شاخص قند خون پایین هستند ، انتخاب کنید.

شکر برای ورزشکاران: نتیجه گیری

شکر یک ماده مغذی اساسی برای ورزشکاران است;اگرچه ، اگر بی تحرک هستید ;بهتر است میزان مصرف آن را محدود کنید. ورزشکاران باید از آنها به نفع خود استفاده کنند.

یک فرد فعال می تواند عملکرد خود را با یک رژیم غذایی درست و متعادل تقویت کند ;و این شامل کربوهیدرات ها نیز می شود! با این وجود دانستن نحوه مصرف قند برای جلوگیری از صدمات و تغییرات نامطلوب در ترکیب بدن بسیار مهم است.

به عنوان یک قاعده ;غذاهای سرشار از کربوهیدراتهای پیچیده باید در مورد غذاهای سرشار از قندهای ساده در اولویت قرار گیرند;البته ، به عنوان یک ورزشکار ، نیازی به قند در هر وعده غذایی ندارید;سعی کنید به ویژه در روزهای استراحت به قندهای پیچیده نچسبید تا از افزایش وزن خودداری کنید.

همچنین بخوانید :چرا ویتامین در رژیم غذایی مهم است

 

پوکی استخوان و ورزش

1 نظر در “اهمیت شکر برای ورزشکاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *