تناسب اندام, سبک زندگی

اهمیت تنوع در تمرین روزانه

تنوع در تمرین روزانه می تواند به شما کمک کند تا زودتر به اهداف خود برسید اما باید برای برنامه ریزی تمرینات خود هوشمند باشید .  ما در این مطلب به اهمیت تمرین روزانه می پردازیم .

ورزش نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر عاطفی نیز مزایای بسیاری دارد ; به همین دلیل است که تمرین روزانه می تواند تأثیر مثبتی بر زندگی ما بگذارد . با این وجود ، دانستن نحوه تمرین صحیح نیز مهم است ، در غیر این صورت می تواند آسیب زا باشد.

چرا تمرین روزانه ؟   

وقتی ورزش می کنید ، تعیین هدف برای خود مهم است . به عنوان مثال ، باید در نظر بگیرید: چرا من این ورزش را شروع می کنم ؟ چه چیزی را می خواهم به دست آورم؟ پاسخ شما به در تعیین نحوه برنامه ریزی جلسات تمرینی کمک می کند . بعضی ها دوست دارند بدنی عضلانی داشته باشند و بعضی ها فقط دوست دارند لباس به تنشان بشیند .

شاید فکر کنید دو یا سه جلسه در هفته کافی خواهد بود. با این وجود ، ورزش هر روز منافع قابل ملاحظه ای را به همراه دارد.

به عنوان مثال ، اگر فقط بخواهید سلامت گردش خون خود را حفظ کنید ، چه می کنید؟ بله ورزش روزانه حتی باعث بهبود گردش خون می شود.  بنابراین ، اولین دلیل برای تمرین روزانه این است که شما سریعتر به اهداف خود خواهید رسید .یا از آنها فراتر بروید .

در وهله دوم سلامتی شماست. ورزش بدنی فقط به عضلات نمی پردازد. موارد دیگر مانند تقویت استخوان ها ، گردش خون ، سیستم تنفسی ، سیستم عصبی ، وضعیت و فرم بدن ، مفاصل و هضم غذا کمک می کند.

همچنین با توجه به اینکه بدن با ورزشی که انجام می دهید سازگار می شود، تمرین روزانه برای تقویت همه این مناطق ادامه خواهد یافت .

در وهله سوم ، باید اثر اندروفین ها را نیز در نظر بگیرید.  این گروه از هورمون ها احساس تندرستی را افزایش می دهد و به مبارزه با روحیه منفی کمک می کند .

هنگامی که به طور منظم دو یا سه بار در هفته ورزش بدنی انجام می دهید ، اندورفین ها بیشتر تولید می شوند. با این حال ، اگر روزانه ورزش می کنید ، از اثرات بیشتر و با شدت بیشتر آن لذت خواهید برد.

آیا مهم است که چه نوع تمرینی را روزانه انجام می دهیم ؟

وقتی در مورد ورزش یا تمرین روزانه صحبت می کنیم ; باید سعی در تمرین روزانه تنوع  داشته باشیم ; به طور مداوم کار کردن در همان گروه های عضلانی تمام وقت فقط باعث افزایش احتمال آسیب آن نقطه از بدن می شود .

البته ، مانند سایر جنبه های زندگی ; تنوع لذت بیشتری را به همراه دارد ;  همانطور که در مطالعه ای که در روماتولوژی بین المللی منتشر شد ;  هم مزایای جسمی دارد و هم مزایای روانی.

اگرشما فردی هستید که هدفتان از ورزش تنها داشتن فعالیت جسمی و سلامتی است ; توصیه می شود هر روز کاری متفاوت انجام دهید ;  مثلا ، یه روز بدوید ;  یه روز بعد می توانید شنا بروید و روز بعد تمرینات ایروبیک انجام دهید ;  سپس یک روز دیگر یک جلسه ۳۰ دقیقه ای هوازی انجام می شود و یه روز تمرینات وزنه ای با استفاده از دمبل و هالتر را امتحان کنید.
با این کار می توانید فیبر موجود در عضلات را ترکیب کنید .

 

 

 

تنوع در تمرین روزانه برای پرورش اندام

در مورد کسانی که وزنه بردارند ; که هدفشان ساختن عضلاتشان تا حد ممکن است ; تمرین روزانه بسیار مهم خواهد بود ; برای بدنسازان توصیه می شود بین جلسات وزنه برداری روزهای استراحت داشته باشند ; البته  در روزهای تمرین می توانید تمرینات سبک داشته باشند ;

برخی از گزینه های تمرین سبک می تواند پیاده روی یا دویدن ، جلسات کوتاه ایروبیک یا هر نوع ورزش نرم تر باشد. هدف این است که به عضلات خود کمک کنید تا آرام شوند و گردش خون را بهبود بخشند.

تنوع در تمرین روزانه برای ورزشکاران حرفه ای

حتی ورزشکاران در سطوح برتر ، تمرینات روزانه خود را تنوع می دهند ;  بیشتر روزها ، آنها برای رسیدن به اوج آمادگی ; بارها و بارها در رشته خود تمرین می کنند.  اما در سایر جلسات تمرینی ; آنها روی تعادل کار می کنند و در روزهای دیگر کاردیو را انجام می دهند.

اهمیت تمرین روزانه

تمرین و ورزش روزانه می تواند برای همه ما بهایی داشته باشد .  این مزایا بسیار متنوع است و شامل سلامتی هنگام افزایش سن ، و همچنین برتری در رشته ورزشی شما می شود.

نکته اصلی در تنظیم انواع ورزشهایی است که انجام می دهید ; آموزش خود را با نیازها و اهداف شخصی خود و مهمتر از همه و متناسب با  نوع ورزش انتخاب کنید ; همانطور که دیدیم ; اگر همیشه فقط به  مجموعه عضلات خاص فشار بیاوریم ; بیشتر در معرض آسیب قرار خواهیم گرفت ;

البته ، اگر این اشتباه را انجام دهیم ; به مفاصل خود نیز آسیب خواهید رسانیم و مبتلا به صدمات تاندومی  ; رگ به رگ شدن و سایر آسیب ها خواهیم شد ;  به همین دلیل باید هنگام برنامه ریزی جلسات آموزشی خود باهوش باشید ; و در ادامه بیشتر از پیشرفت خود لذت ببرید!

 

یکی از منابع  

مثلث بدنی تمرین، تغذیه و استراحت در یک ورزشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *