رشته های ورزشی

اطلاعات پایه ای رشته بدنسازی

اطلاعات پایه ای رشته بدنسازی

اطلاعات پایه ای رشته بدنسازی

در این مقاله ، ما اطلاعات اولیه ای را در مورد رشته بدنسازی برای شما بازگو خواهیم کرد.

تاریخچه بدنسازی به ما می گوید که انسان به دلایل مختلف ، همیشه بدن خود را ستایش می کرده است;از تأکید بر خصوصیات جسمی آنها تا زنده ماندن در دنیای خطرناک باستان ;از جنگیدن برای ورزش و تلاش برای احساس خوب ، انسان همیشه بدن خود را دوست داشته است.

بدنسازی و خطرات احتمالی آن

دستورالعمل ها و مشاوره های بدون پایه علمی می تواند صدمات جدی به سلامت جسمی شما وارد کند;در حقیقت ، عواقب کوچک یا حتی مرگ می تواند باشد.

بیشتر راهنمایی هایی که ورزشکاران پیروی می کنند مربوط به کارهای روزمره ورزش در دستگاه های ورزش ;مواد غذایی ، هیدراتاسیون و مکمل ها است. با این حال ، اگر آنها مناسب نیستند ، ممکن است خطرات کوتاه مدت و بلند مدت وجود داشته باشد.

اولین خطر بالقوه رشته بدنسازی رشد عضلات به صورت غیر طبیعی است;شرکت کنندگان در این ورزش این کار را از طریق ورزش منظم ، جدی و رژیم های غذایی با پروتئین بالا انجام می دهند. همچنین بسیاری از افراد بدون اطلاع از روند و حدود آن ، سعی می کنند هر چه سریعتر اندازه عضلات خود را افزایش دهند.

داده های آماری

بدن سازی روز به روز محبوب تر می شود;در اسپانیا ، طبق بررسی سال ۲۰۱۵ از عادت های ورزشی ، بدن سازی یکی از ورزش های پرتحرک هر هفته است.

درمورد اینکه چه تعداد زن و مرد این کار را می کنند ، حضور مردان بیشتر است;دامنه سنی رایج بین ۱۵ تا ۲۴ سال است و در افراد بالای ۵۵ سال مشارکت زیادی وجود ندارد.

هدف بدنسازی

آماده شدن برای مسابقات رشته بدنسازی شامل کاهش شدید چربی بدن و حفظ توده عضلانی است;به طور معمول بدنسازان این کار را از طریق کاهش کالری دریافتی ، تمرینات قدرتی شدید و افزایش ورزش قلبی عروقی انجام می دهند.

بدنسازان برای تهیه ی خود از بسیاری از برنامه های رژیم غذایی و مکمل استفاده می کنند. برخی مبانی علمی دارند ، اما بسیاری از آنها چنین نیستند.

در حقیقت ، برخی از مکمل هایی که مدارکی آنهارا تاکید می کنندعبارتند از: کراتین ، کافئین و بتا آلانین. با این حال ، دیگران به تحقیقات بیشتری نیاز دارند.

بنابراین ، مهم است که بدنسازان از خطرات ایجاد اختلال در خوردن و مشکلات مربوط به تصویر بدن بدانند;برای جلوگیری از بروز مشکلات ، آنها باید از یک مربی شخصی ، متخصص تغذیه و روانشناس استفاده کنند.

تمرین

یکی از مواردی که افراد مبتدی نگران آن هستند این است که چگونه بهترین برنامه و تمرین ها را انتخاب کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

هنگامی که به یک مرکز ورزشی می روید ، می توانید از فرد مسئول باشگاه انتظار داشته باشید که برای ایجاد یک برنامه ورزشی ، از مهارت کافی برخوردار باشد. این شخص می تواند روال خاصی را تنظیم کند که زمان و تلاش بدنساز را بهینه کند.

با این حال ، همیشه اینگونه نیست;در برخی موارد ، شما فقط یک روال چاپ شده با یک مرور کلی درباره نحوه انجام تمرینات به شما داده شده است.

در موارد دیگر ;سالن بدنسازی فقط مانیتور ندارد بلکه به مربیان شخصی نیز ارائه می دهد که باید هزینه بیشتری را برای آن بپردازید;سپس ، این می تواند به افرادی منجر شود که اینترنت را جستجو می کنند تا به صورت رایگان اطلاعات را پیدا کنند.

رژیم غذایی 

اشتباهات پرتکرار

شروع این بخش با تأکید بر اینکه همه تکنیک های آماده سازی که بدنسازان از آن استفاده می کنند;از نظر علمی اثبات نشده است ، مهم است. به عنوان مثال ، برخی از روشهای ناموفق برای از بین بردن چربی و ساخت عضله عبارتند از:

-کم آبی

-دوره های طولانی پرسرعت

-محدودیت کالری

-ورزش نامناسب قلب و عروق

-سوء استفاده از مدرها و استروئیدهای آنابولیک

-توزیع ریز مغذی

تغذیه بدنسازی یک علم دقیق نیست;در حقیقت ، داده های مشخصی برای توصیف میزان مواد مغذی مورد نیاز شما –وجود ندارد. طبق اطلاعات حاصل از یک بررسی علمی در ژورنال انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، این می تواند گزینه ای باشد:

میزان دریافت پروتئین باید بسیار زیاد باشد ، در طی ۴/۴ تا ۶.۲ گرم پروتئین در هر پوند در روز.

توصیه می شود که چربی ها بین ۱۵ تا ۳۰ درصد از کل کالری شما باشند.

در مورد کربوهیدرات ها ، آنها باید درصد باقیمانده باشند.

کلیدهای مهم دیگر

توصیه هفته کاهش وزن ۰.۵ تا یک درصد از کل وزن شما است;برای فراوانی وعده های غذایی روزانه ، مطالعات خاصی برای بدنسازان انجام نشده است;با این وجود بستگی به نوع تمرینی دارد که در طول جلسات مختلف تمرینی انجام می دهید.

شایان ذکر است که این ورزشکاران نیاز به نظارت دقیق دارند;متخصصان باید در هر مرحله رژیمهای غذایی خود را بررسی کنند.

یکی از منابع :wikipedia.org

در شروع کن بخوانید:تمریناتی برای عضله سینه در خانه

 

گرم کردن قبل از تمرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *